5.00 / 1 oy

Beyaz ve sarı leblebi kilo aldırır mı?

Akşamları saat 10'dan sonra gelen acıkma hissini artık evdeki tatlılar ile gidermek yerine daha az kalorili, doyurucu ve tok tutucu özelliği olan kuruyemişlerle gidermeye başladım ama tüm yaptığım araştırmalara rağmen tereddütlerim var. Leblebi, nohutun işlenmesi ile üretilen bir kuruyemiş ve kalori olarak az olmasının yanısıra faydalı özellikleri de var.

- Bir avuç sarı leblebi 70 kalori

- Bir avuç beyaz leblebi 70-75 kalori arası

Ama kuruyemişçilerde satılan yağlı ve soslu leblebiler elbette bu gruba girmiyorlar. Bu yüzden sade olarak yemek gerekiyor.

Faydaları açısından lifli gıdalar oldukları için bağırsakları çalıştırmak gibi bir faydaları da var, bu konuda beyaz leblebi daha da faydalı (sarı leblebiye göre).

Sonuç olarak akşamları beyaz ve sarı leblebiden karışık toplam bir avuç olacak kadar yiyorum ve artık acıkma ve bir şeyler yeme açlığımı gidermiş oluyorum. Sürece devam edebilir ve sonuç alabilirsem buradan yine paylaşırım.

inşagül

21.01.2020 21:33

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 8 Şubat 2020 23:16
    0

    Beyaz leblebi daha masum diğer kuruyemişlere göre fakat her şeyin fazlası zarar olduğunu da unutmamak lazım. Yani bir avuç leblebi bir kase leblebiye dönerse işiniz biraz sıkıntılı olabilir. 

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Beyaz ve sarı leblebi kilo aldırır mı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.