5.00 / 1 oy

İzmir'de Kişiye özel diyet listesi hazırlayan diyetisyen önerisi

Bugüne kadar çok fazla diyetisyene gittim. İlk gittiklerim öğrenci olmanın verdiği parasızlıkla devlet hastanesinde görev yapan diyetisyenlerdi. Kötülemek için kesinlikle söylemiyorum yanlış anlaşılmasın, baştan söyleyim de sonra linç edilmek istemiyorum.  Demek istediğim devlet hastanelerinde görev yapan diyetisyenlerin ellerinde örnek bir diyet listesi olduğu ve bu listede yiyeceklerin karşısında kalori ve besin değerleri yer aldığı, diğer tarafta da boşuk bırakılarak diyet yapmak isteyen kişinin kilosuna göre kalori hesabı yapılarak besinlerin karşısına miktarı ve gramajını yazıyorlar. Bu listede sizin neyi sevip neyi sevmediğinizin bir önemi olmuyor. Ya da saat kaçta işe gidersiniz kaçta yemek yiyebilirsiniz ve listede yazan yemekleri her ortamda tedarik edebilir misiniz gibi konulara önem verilmiyor. elinize liste tutuşturulup sizden sadece uymanız bekleniyor.

Kişiye özel diyet listesi hazırlayan diyetisyenlerin tercih edilmesinin avantajı ise kişinin sevdiği besinlere dikkat edilmesi. Ayrıca iş-okul yaşantısının yoğunluğu neyse ona uygun olarak diyet listesinin hazırlanması. Lahmacun da yiyebilirsiniz size özel diyet listesi hazırlandığında çikolata ve hatta baklava bile. Çünkü diyetisyeniniz yemek saatini ve yiyeceğiniz yiyecekleri size danışarak hazırlıyor. Bir sonraki kontrol seansında sizi tartıp yağ, su ve kas kütlenize, bir önceki listedeki yiyeceklerin ve düzenin sizin için etkili olup olmadığına bakarak yeni bir diyet listesi hazırlamaktadır. Elbette aldıkları ücret de buna göre değişmekte fakat inanın sizi anlayan bir diyetisten bulduğunuzda verdiğiniz her bir kuruşa değiyor. Hem sağlıklı hem de hiç zorlanmadan kilo verebiliyorsunuz ayrıca üstüne bir de istediğiniz kıyafetleri giyebilmenin verdiği keyif paha biçilemez. 

İstanbul'da yaşarken gittiğim özel diyetisyenden o kadar memnundum ki şimdi İzmir'e geldim iş değişikliği sebebiyle. Etrafta ne var ne yok bilmiyorum ve şehre ortama alışma sürecinde tekrar kilo almaya başladım. İzmir'de önerebileceğiniz, memnun kaldığınız ve ilgili bir diyetisyen varsa tavsiyelere açığım.  

filiz nahya

18.12.2020 20:57

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
İzmir'de Kişiye özel diyet listesi hazırlayan diyetisyen önerisi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.