5.00 / 1 oy

Antidepresan kullanmak kilo aldırır mı?

Pandemi döneminde fazla evde kaldığım için ortaya çıktığını tahmin ettiğim bazı tedirginlik halleri göstermeye başladım. Kaygı bozukluğu olarak ifade edebileceğim bu durum için görüştüğüm hekimler antidepresan kullanabileceğimi söylediler, ama yıllardan beri antidepresanlar hakkında duyduğum olumsuz şeylerden sonra antidepresan kullanma fikri de ayrı bir tedirginlik hali oluyor.

Antidepresan kullanmak konusundaki en büyük kaygılarımdan birisi de olası bir ani kilo alma durumu. Bu konu hakkında çevremde kısıtlı bir gözlem kümesinden yola çıkarak olumsuz örnekler olduğunu söyleyebilirim, ama antidepresan kullanmak herkeste aynı olumsuz etkiye neden olur mu ve kilo alımına sebebiyer verir mi bundan da emin değilim.

Antidepresan kullanmanın kilo alma üzerine doğrudan bir etkisi var mıdır, bu konuda bilimsel çalışmalar gören olursa bağlantısını paylaşabilirse çok sevinirim.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: 2021 Psikolog Ücretleri Ne Kadardır?

bkz: Sesli düşünmeye başladığını fark etmek psikolojik bozukluk mudur?

bkz: Televizyona çıkan doktorlar yayına çıkmak için para mı ödüyor?

bkz: Çocuklarda Kamburluk Tedavisi için Hangi Doktora Gitmeli?

bkz: Koronavirüs Olan Ünlüler

bkz: Öksürük için hangi doktora/bölüme gidilir?

kaymazhoca

15.07.2021 23:17

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Antidepresan kullanmak kilo aldırır mı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.