5.00 / 1 oy

Kabızlığa son: Probiyotik yoğurt içine chia tohumu eklemek

Karantina sürecinden dolayı evde hareketsiz kalmaktan bağırsak fonksiyonlarım bozulmuştu ve sürekli olarak kabızlık problemleri yaşamaya başlamıştım. Bunda hareketsizliğe ek olarak sürekli olarak evde katı beslenmenin etkisi olduğunu da kabul ediyorum elbette. Normalde her gün tuvaşet saati şaşmayan birisi olarak bu kabızlık 2-3-4 günlere çıktıktan sonra artık tuvalete girmek hem yolu gözlenen, hem de acı veren bir sürece dönüştü. Evden çıkmam mümkün olmadığı için sadece beslenme alışkanlıklarımı değiştirerek tuvalet rutinimi normale döndürmem gerekiyordu ve bir arkadaşımın mükemmel formülü ile son 1 haftadır her gün düzenli olarak tuvalete girebilir hale döndüm.

Önce kefir içmeyi denedim ama kefirin tadına oldum olası alışamadığım için doğal probiyotik activia yoğurtlarını denemeye karar verdim. Açıkçası bu ürünlerin şeker katkılı olduklarını düşünüyorum ve muhtemelen kilo da aldıracaklar bana ama yine de sindirim sistemimi düzene sokabilmek için bu denemeyi yapmam gerekiyordu ve sonuçlardan da memnunum. Günde iki kere çilekli, kayısılı, incirli ya da ananaslı olanlardan, içine chia tohumu ekleyerek tatlı niyetine tüketiyorum ve evde kabızlık rahatsızlığı yaşamaya başlayan herkese de tavsiye etmek istiyorum. Elbette eğer evinizde kefir varsa ve içebiliyorsanız ilk tercihiniz kefir olmalı ama benim gibi kefir içemeyen kişiler için işe yarar bir çözüm.

probiyotik yoğurt chia tohumu

İ.Baydemir

08.05.2020 09:09

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Kabızlığa son: Probiyotik yoğurt içine chia tohumu eklemek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.