5.00 / 1 oy

Limonlu yoğurt kürü zayıflatıyor mu?

Gece yatmadan yarım saat önce tüketilen pul biber, limon ve yoğurt üçlüsü ile yapılan kür, birkaç sene önce baya popülerdi. İnternette hangi sayfayı açsam yanda limonlu yoğurt kürü ile zayıfladı haberleri yer alıyordu.  Neredeyse etrafımda herkes pul biberli limonlu yoğurdu konuşuyordu da bir ben başlayamamıştım. İnternette yer alan yorumlara bakarsak baya olumlu yorum yapan çok. Özellikle yağ yakımında oldukça etkili olduğu söyleniyor. Bence yağ yakımında etkili olmasa bile yoğurt tüketiminin kemikler için yararlı olması bile benim için yeterli bir sebep olacaktır. 

Hatta bir arkadaşım sadece zayıflamak için değil de doktorların kanser hastalarına da önerdikleri bir kür olduğunu söyledi. Çok inandırıcı gelmese de insan niye yalan söylesin ki diye de düşünüyor. Yani piyasada satılan bir ürün olsa da birileri komisyon alsa desem öyle bir şey de değil. Bir hafta denemek istiyorum fakat yan etkileri var mı merak ediyorum? Pul biber yöreden yöreye çok değişiyor, bazıları çok acı oluyor, mideme zarar vermesinden korkuyorum. pul biber yerine alternatif olarak zencefil ya da zerdeçal da kullananlar oluyormuş. Şimdilik benim yapmayı düşündüğüm pul biberli olan versiyonu. En az iki hafta bıkmadan ara vermeden ve yılmadan devam etmek gerekiyormuş. Yedikten sonra bol su tüketilmesi de önemli. Biraz da güne hareket katarsak aslında süper olur. 2 hafta sonrasında tekrar burada bendeki değişimleri paylaşacağım.

Kür için oranlar: 

 * Yarım limon suyu

 * 1 çay kaşığı pul biber

 * 3 yemek kaşığı yoğurt

şeklinde. 

Limonlu, pul biberlerli yoğurt kürünü deneyenler yorumlarını paylaşırlarsa çok sevinirim, faydasını gördünüz mü? 

hola

23.12.2020 19:41

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Limonlu yoğurt kürü zayıflatıyor mu?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.