5.00 / 1 oy

Bana ait olmayan HGS borcu için ne yapmalıyım?

Bugün banka hesap hareketlerine bakarken fark ettim, HGS bakiyem azaldığı için otomatik olarak HGS'ye para yüklemesi yapılmış. HGS bakiyem neden düşsün diye bakarken geçen hafta bir geçiş gördüm sistemde, ama hiçbir yere gitmediğim için bu geçişin bana ait olmadığına eminim. Durumu bankaya bildirdim ama kendilerinden kaynaklanan bir durum olmadığı için yapabilecekleri bir şey olmadığını söylediler.

Açıkçası çok bir paradan bahsetmediğimiz için günlerce bu ödemenin bana ait olmadığını ispatlamakla uğraşmak ve mesuliyetin kendilerinde olmadığını söyleyecek onlarca yere telefonlar açıp dilekçeler doldurmakla uğraşmak istemiyorum, böyle bir zamanım da yok. Ama bu sorunun bir hatadan ziyade bir sistem aldatmasından kaynaklanmış olmasından da korkuyorum. Örneğin birisi plakasını boyayarak benim plakama benzettiyse (C harfini siyah bant ile O harfine tamamlamak gibi) ve bu sorunun ilerleyen zamanlarda bambaşka sorunlara evrilebilecekse bu geçişin bana ait olmadığı konusunda da yetkili mercilere durumu iletmiş olmak istiyorum ama bu yetkili merci kimdir ve nasıl ulaşmak gerekir bilemiyorum.

Hatalı HGS borcu için nereye başvurulur ve bu başvuru şekli ne olmalıdır? Örneğin telefon açmak mı gerekir yoksa fax mı göndermek gerekir?

Editör editi: benzer başlıklar için:

bkz: HGS etiketini cama yapıştırmak şart mı?

bkz: Merkez Bankası Dijital Para Birimi (CBDC) Nedir?

bkz: E-Devlet'te Banka Hesabı Sorgulaması Nasıl Yapılır?

bkz: Benden habersiz açılan banka hesabı için ne yapmalıyım?

bkz: Dövizi bankadan bozdurmakla döviz bürosundan bozdurmak fark eder mi?

bkz: Enpara Banka Kartlarında Temassız Özelliği Var mı?

açparantez

23.03.2021 18:37

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Bana ait olmayan HGS borcu için ne yapmalıyım?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.