5.00 / 1 oy

Dövizi bankadan bozdurmakla döviz bürosundan bozdurmak fark eder mi?

Banka hesabımdan 5.000 doları çeşitli ihtiyaçlarım için bozdurmam gerekiyor. Bildiğim kadarıyla bankalardan artık dolar ve euro gibi dövizleri çekerken bir kesinti yapılmıyor, dolayısıyla doları bankadan TL'ye çevirerek de çekebilirim, dolar olarak çekip sonra bir döviz bürosundan da TL'ye çevirebilirim. Hatta başka bir bankada dolar hesabı açarak elden yatırdıktan sonra başka bir bankada dolar hesabı açıp oradan da TL'ye çevirebilirim.

Doları TL'ye çevirirken bankalar mı yoksa döviz büroları mı daha yüksek satış fiyatları veriyorlar? Eğer her ikisi arasında çok bir fark olmayacaksa parayı bankadan TL'ye çevirmeyi tercih ederim çünkü 5.000 doları cebime koyup da döviz bürosuna götürmek ve oradan da yaklaşık 38.000 TL fiziksel para ile çıkmayı pek istemiyorum.

Dolar bozdurma konusunda bankaları mı tercih etmeli yoksa döviz bürolarını mı ve aradaki fark kaç dolardan sonra etki edecek anlamda fark yaratır?

mstkmstk

06.10.2020 00:59

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Dövizi bankadan bozdurmakla döviz bürosundan bozdurmak fark eder mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.