5.00 / 1 oy

E-Devlet'te Banka Hesabı Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Yıllardan beri kaç bankada banka hesabı yaptırdım bilmiyorum ve bankaya gidip sizde hesabım var mı diye sormak da saçma olacağı için aklıma e-devlet kullanmak geldi. E-devlet'te kişilere ait tüm banka bilgilerinin yer aldığını düşünerek acaba bu sistemi kendi banka hesaplarımın listesini (hesaplarda para olmadığını biliyorum ama yıllar önce açılan ve halen açık duran hesapları merak ediyorum) görebilmek için nasıl kullanabileceğimi öğrenmek istiyorum. Hatta bu imkan var ise hesaplarım ile birlikte varlığını bilmediğim kredi kartlarım varsa onları da öğrenebilsem şahane olurdu.

Not: Finseks'te kredi puanı öğrenirken kredilerim ve mevduat bilgilerim döküldüğüne göre bir merkezde herkesin hesap ve kart bilgileri toplanıyor olarak anlıyorum. Kendi banka bilgilerimi öğrenebilmek için e-devlet dışında findeks gibi kullanabileceğim platformlar varsa ücretini vererek bunları da bir kereye mahsus kullanabilirim.

kaptanelvıs

21.11.2020 09:51

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 14 Mayıs 2022 10:49
    2

    iyi güzel de e-devlet uygulamasından kişilerin banka hesapları sorgulanabiliyorsa bu yetkiler kimlerde var ve suistimal etmeye açık mıdır diye de sormak lazım, örneğin banka çalışanları her müşterinin tüm bankalar üzerinden tüm banka hesaplarını görebiliyorlarsa çok kötü

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
E-Devlet'te Banka Hesabı Sorgulaması Nasıl Yapılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.