5.00 / 1 oy

Boşa düşen domain ne zaman satın alınabilir?

Arkadaşalar merhaba, takip ettiğim com ve com.tr uzantılı iki adet domain var, muhtemelen bu iki domain daha önce aynı kişi ya da firma tarafından satın alındığı için ikisinin de kayıt tarihi aynı ve her ikisinin de süresi 20 gün önce sona ermiş. Ama 20 gün önce expire olmuş olmalarına rağmen biri com, diğeri de com.tr uzantılı olan bu domain'leri satın almak istediğimde kullanımda oldukları mesajı çıkıyor.

Domain'lerin süresi dolduktan sonra bir döngüsü var ve önce sanırım bir cezalı kurtarma dönemi oluyor ve bir süre sonunda da backorder ya da doğrudan satın alınabilir duruma geliyor. Bir alan adının süresinin dolduktan sonra satın alınabilmesi için kaç gün geçmelidir ya da bu süreç tam olarak nasıl işlemektedir bilgisi olanlar ne işleminin kaç gün sürdüğünü ve kaçıncı gün boşa düşen domaini satın alabileceğimizi yazabilir mi?

oissende

22.02.2021 20:48

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Boşa düşen domain ne zaman satın alınabilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.