5.00 / 1 oy

HGS etiketini cama yapıştırmak şart mı?

HGS (Hızlı Geçiş Sistemi) kullanırken gişelerden geçerken camınızda bulunan etiket ile geçtiğiniz gişe arasında radyo frekansı üzerinden bir haberleşme oluyor, bu sayede sizin aracınız sistemde hangi HGS kimliğine sahip olduğu ile eşleşiyor ve HGS bakiyenizden anlık olarak bu ücretlendirme düşülüyor. Ama bazen ben gişelerden geçerken okuma başarısız gibi bir hata alıyorum, sonra baktığımda yine bakiyemden sorunsuz olarak düşüldüğünü görüyorum. Sorumu şu şekilde daha net anlatmak istiyorum.

Diyelim ki hiç HGS almadım ve gişelerden de geçtim. Sonra bana bir şekilde ceza geliyor, demek ki gişelerde plakamı okuyabiliyorlar ve kim olduğumu bulabiliyorlar. O zaman zaten plakamı okuyabilen bir sistem varken neden cama etiket yapıştırmam gerekiyor? Direk plakadan kim olduğumu bulsa daha iyi değil mi?

Sonuç olarak HGS etiketini (cama yapıştırılan kağıt) hiç kullanmazsak ne olur, ücretler HGS bakiyemizden düşer mi yoksa bir şekilde ceza mı gelir bilen var mı?

yolcu

02.02.2021 16:33

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

  • 2 Şubat 2021 20:39
    9

    2 yıldır camımda etiket olmadan geçiş yapıyorum (HGS) ve tüm ücretlendirmeler bankadaki otomatik HGA hesabımdan otomatik olarak çekiliyor. bugüne kadar hiç bir aksaklık olmadı ama başkasına olursa da mesuliyet kabul etmem.

  • 2 Şubat 2021 18:35
    3

    son zamanlarda gördüğüm en mantıklı soru. ama bankalara sorsanız bilmezler, denemesi ise masraflı olur

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
HGS etiketini cama yapıştırmak şart mı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.