5.00 / 1 oy

Apple Airtags Nedir ve Ne İşe Yarar?

Apple Airtags, Apple'ın geiştirmiş olduğu bir konum takip cihazı. Ama geleneksel GPS verisini kullanan konum takip cihazları yerine bluetooth teknolojisini kullanarak bu bulma işlemini gerçekleştiriyor. İyi de bluetooth teknolojisinin iletişim mesafesi 15-20 metre iken binlerce kilometre uzakta olan bir arabanın ya da Apple Airtags yapıştırılmış başka bir eşyanın yerini nasıl tespit ececeğiz derseniz de bunun için de Apple telefonlar üzerinden iletişim kurarak dünya üzerinde bir haberleşme ağı kurarak bunu başarıyor.

Apple Airtags Nasıl Çalışır?

Diyelim ki olası bir hırsınızlık ya da kaybetme durumu için aracınıza bir adet Apple Airtags yapıtırdınız ve aracınız da kötü niyetli kişiler tarafından kaçırıldı. İsterse binlerce kilomete uzakta olsun, Apple Airtags ile tüm Apple telefonlar arasında bir sinyal alış verişi olduğu için Apple Airtags yapıştırdığınız herhangi bir eşya, yakınlarında bir IPhone telefon olduğu anda tespit edilebiliyor. Dolayısıyla tüm Apple IPhone kullanıcıları arasında bir yardımlaşma ağı kurulmuş oluyor ve bu teknoloji, tüm cihazlarınızı kolaylıkla bulabilmenize imkan tanıyor. Harita üzerinde dünyanın herhangi bir yerindeki eşyalarınızı bu sayede kolylıkla bulabilmek mümkün hale geliyor.

Apple Airtags, değiştirilebilir ve kolaylıkla bulunabilir pillere sahip bir cihaz. Dolayısıyla kendiniz de dışarıdan satın alabileceğiniz pilleri kendi imkanlarınızla değiştirebilirsiniz ve bir pil değişimi, Apple Airtags cihazlara ortalama bir yıllık çalışma süresi enerjisi sağlamaya yetiyor.

 

Apple Airtags'in Fiyatı Nedir?

Apple Airtags, tanesi yaklaşık 300 TL'ye; 4 tanesi ise yaklaşık 1000 TL'ye satışa sunulacak.

 

Editör editi: benzer bazı diğer başlıklar için;

bkz: Apple Airpods Pro gürültü engelleme özelliği problemi 2c54

bkz: Mac'ten Apple Music Nasıl Kaldırılabilir?

bkz: Apple AirPods ile Apple Airpods Pro arasındaki farklar nelerdir?

bkz: Apple iPhone XS

bkz: Macbook Air'in Batarya Ömrü Nedir?

bkz: Mac'te ters slash işareti nasıl eklenir?

panx

23.04.2021 00:58

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Apple Airtags Nedir ve Ne İşe Yarar?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.