5.00 / 1 oy

Apple AirPods ile Apple Airpods Pro arasındaki farklar nelerdir?

Apple AirPods 2. Nesil Bluetooth Kulaklık (MV7N2TU/A) 950 TL'ye satılıyor ama Apple Airpods Pro Bluetooth Kulaklık (MWP22TU/A) modeli 1900 TL'ye satılıyor. Açtım özelliklerime baktım teker teker:

- Aktif gürültü engelleme özelliği,

- Adaptif equalizer

- Suya ve tere dayanıklılık

özellikleri Apple AirPods'da yokmuş. Ayrıca Apple AirPods tüm kulaklara uyacak şekilde dizayna sahip bir kulak plastiği (adı artık neyse, eartips olarak geçiyor ingilizce) ile gelirken Pro modelinde ise kutunun içinden kendi kulak ölçünüze göre en iyi oturan kulak plastiğini seçebiliyormuşsunuz. Yani doğru anlıyorsam 50 TL'lik uyduruk kulaklıkların içinden bile çıkan kulak plastiği seçenekleri AirPods'ta yok ve buna da tek seçenek herkese uyar (one-size-fits-all) diyerek geçiştirmişler. Ses kalitesi anlamında da aralarında devasa bir fark olmasa da AirPods Pro modelinin frekans aralığı daha geniş olduğu için daha kaliteliymiş.

Amazon.com'da 200 küsür dolar seviyesinde satılan Airpods Pro modelinin bizdeki fiyatının 1900 TL olduğunu hatırlatarak ben kendi verdiğim kararı da söyleyeyim, ikisini de almadım. Hangisini alsam diyerek başladığım araştırma sürecinde vardığım sonuç şu ki Apple bütün premium özellikleri Pro modeline koymuş, yani 950 TL verip satın aldığınız 2. Nesil AirPods ile elde ettiğiniz pek bir kullanım avantajınız yok, özellikle de Apple telefon kullanıcısı değilseniz. Premium olarak sunulan özellikler de 1900 TL eder mi diye düşününce hepten vazgeçtim. Alternatif ürünlere bakıyorum artık:

- Sennheiser Momentum True Wireless Kablosuz Kulak İçi Kulaklık: 1600 TL

- Beats Powerbeats Pro - Totally Wireless Kulak İçi Kablosuz Bluetooth Kulaklık - Siyah (MV6Y2EE/A): 1760 TL

- Klipsch R6 Neckband In-Ear Siyah Bluetooth Kulak İçi Kulaklık: 1990 TL

- Bang & Olufsen Beoplay E8 2.0 Indigo Blue Hi-Fi Mikrofonlu Kulaklık: 1920 TL

- Bose SoundSport Free Bluetooth Kulakiçi Siyah Kulaklık: 1550 TL

dirik

28.11.2019 01:08

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Apple AirPods ile Apple Airpods Pro arasındaki farklar nelerdir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.