5.00 / 1 oy

Mac'ten Apple Music Nasıl Kaldırılabilir?

Bugün açtığım Mac'te Play Butonu Apple Music Yerine Spotify'ı Açsın sorusundan sonra aklıma acaba Macbook Air'de varsayılan müzik uygulaması seçimini değiştirebilmek için Apple Music uygulamasını komple kaldırsam işe yarar mı diye bir fikir geldi ama elbette kaldıramadım, anladığım kadarıyla Apple kendi uygulamalarını kaldırmamıza da izin vermiyor.

Apple Music uygulamasını Mac bilgisayardan silmemizin bir yolunu bulan ya da silemesek bile tümden devre dışı bırakabilmemizi sağlayabilecek bir yöntem keşfeden olursa lütfen nasıl yapılacağını buraya da yazabilir mi. Elim her medya tuşuna bastığında hiç kullanmadığım bir uygulamanın açılmasından iyice rahatsız olmaya başladım. 3. parti bir uygulama kurarak bir şekilde apple music kaldırılabiliyorsa onu da deneyebilirim. Keşke spotify uygulaması default olarak seçilebilseydi de bütün bunlara gerek kalmasaydı ama arka planda daha hiç kullanmadığım ve zaten küçücük olan mac harddiskinde yer kaplayan uygulamalar da var. Bu konforun bedeli de maalesef bu sınırlamalardan çıkamamak oluyor apple ürünlerinde..

cancarlo

14.11.2020 13:27

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Mac'ten Apple Music Nasıl Kaldırılabilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.