5.00 / 1 oy

Gümüş Nereden Alınabilir?

Önümüzdeki dönemde gümüş fiyatlarının altının geçmiş dönemde yaptığı ralliye benzer bir yükseliş yapacağını düşünüyorum. Ama gümüş al sat işlemleri nereden nasıl yapılır hiçbir fikrim yok. Bankalardan altın almak ya da altın hesabı açtırmak mümkün mesela, o da olmasa kuyumcuya gidip altın almak da elinizdeki altını satmak da yine mümkün. Ama alım satım amacıyla işlenmemiş, ticari amaçlı gümüş nereden nasıl alınabilir ve geri satılabilir?

Not: vadeli piyasalardan ya da kaldıraçlı piyasalardan prensip olarak işlem yapmıyorum. alıp birkaç yıl unutacak ve aracı kurum derdiyle de uğraşmayacak şekilde bu alım satım işlemlerini yapmak istiyorum.

manyakteyo

18.09.2020 16:37

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 20 Eylül 2020 09:14
    13

    Merhaba, Denizbank'tan alabilrisiniz. Denizbank'tan hesap açtırın ve hesaba para aktardığınızda altın hesabı gibi gümüş hesabı da açarak vadesiz hesabınızdan gümüş hesabına para aktarın.

    İstanbul'da fiziki gümüş olarak da talep edebiliyormuşsunuz sanırım ama denemedim. Gümüş hesabı olarak düzenli olarak ufak tefek bir şeyler atıyorum yatırım olarak.

    Not: hesap açtırınca yıllık aidat almıyorlar, kredi kartı da kullanmadığın için bankaya kart aidatı ödemiyorum.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Gümüş Nereden Alınabilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.