5.00 / 1 oy

Ankara trafik yoğunluğunu internetten kontrol etmek

Pandemi nedeniyle Ankara'da eve kapandığım bu dönemde evimin önünden sürekli olarak arabalar geçmeye devanm ettiği için acaba Ankara'da genel olarak trafik durumu nasıl diye merak ettim ve Ankara'daki trafik yoğunluğunun anlık olarak takip edilebildiği internet sitelerini ve uygulamaları araştırdım.

Google'ın haritalar (maps) uygulaması, android telefona sahip kişilerin telefonlarından veri aldığı için muhtemelen güvenilirlik anlamında en güvenilir anlık verileri sunan kaynak.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Trafik Yoğunluğu Haritası bence kameraları ve anlık trafik yoğunluklarını göstermesi açısından en başarılı uygulama.

Bir de Yandex trafik yoğunluğu verilerini kendi sitelerinde paylaşan örnekler gördüm, genellikle haber siteleri bu platformu kullanmışlar. Bu sisteme doğrudan Yandex üzerinden erişmek daha mantıklı gibi geldi, çünkü gazete sitelerine girince sürekli her taraftan pop-up ve reklamlar çıkıyor ve reklam engelleyici bile artık fayda etmez duruma gelmiş. Bunun yerine bkz: Yandex Ankara trafik yoğunluk haritası.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: Ankara'da üretilebilecek meyveler nelerdir?

bkz: Ankara'da kar araçlarını online olarak kameradan takip etmek

bkz: Uber Ankara'da Ne Zaman Faaliyete Girecek?

bkz: Ankara yakınlarında gezilecek yerler tavsiyesi

bkz: Ankara'da Güzel Donut Yapan Yer Tavsiyesi

bkz: Ankara'nın Hangi İlçesinden Yatırımlık Ev Alınabilir?

Filiz06

03.05.2021 11:54

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 13 Ekim 2021 00:53
    0

    google maps kullanmaya o kadar alıştım ki herhangi bir şehirdeki belediye trafik hizmetlerini açıp kontrol etmek aklıma bile gelmiyor. anlık olarak binlerce telefondan her bölgedeki yoğunluk ve hız verisinin bir havuzda toplanmasından daha hızlı ve güvenilir bir metod olabileceğini de düşünmüyorum.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Ankara trafik yoğunluğunu internetten kontrol etmek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.