5.00 / 1 oy

Dropbox'ta Herkese Açık Klasör Açmak

Dropbox'ta kendi hesabımda bir klasör açıp hem içindeki dosyaların herkes tarafından erişilebilir olmasını, hem de bu klasörü görüntüleyebilen herkesin dosya yükleyebilmesini, düzenleyebilmesini ve silebilmesini istiyorum. Ama dropbox, yarattığım klasörün kimlerle paylaşılabileceğini belirleyebilmem için benden illa erişim hakkına sahip olacak kişilerin e-mail adreslerini yazmamı istiyor. Belki yüzlerce kişilik bir topluluktaki herkese bir dropbox linki göndermek ve bu linke sahip herkesin bu dropbox klasörü içinde tüm düzenlemeler, yapabilmesini istiyorum, dropbox'ta böyle bir özellik yok mu yoksa ben mi nereden yapabileceğimi bulamadım?

Edit: 2017 yılına kadar dropbox'ta public folder özelliği varmış ama sonrasında kaldırmışlar, yani herkesin e-mail adresini yazmak gerekiyormuş. Alternatif olarak google drive üzerinden ihtiyacımı giderdim. Link gönderdiğim kişiler istekte bulunuyorlar, isteklerini onayladığımda artık içeriklere erişebiliyorlar ve güncelleyebiliyorlar.

daniken

04.09.2020 18:19

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Dropbox'ta Herkese Açık Klasör Açmak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.