5.00 / 1 oy

Android için Pil Sağlığı Uygulaması Tavsiyesi

iPhone telefonlarda ios işletim sistemine dahil edilmiş bir pil sağlığı uygulaması bulunuyor (bkz: iPhone Pil Sağlığı Nasıl Kontrol Edilir?) ancak Android telefonlarda ise işletim sisteminin ayarlar menüsünden erişilebilir bir pil sağlığı uygulaması yok. Bu nedenle Android işletim sistemi olan Samsung, Sony, Xiaomi gibi markalara ait telefonları olan kişiler için telefonlarının pil sağlığı durumunu görebilmek için google play üzerinden bir pil sağlığı uygulaması kurmak gerekiyor.

Android için hazırlanmış çok sayıda pil sağlığı uygulaması mevcut, benim tavsiye edeceğim uygulama ise AccuBattery uygulaması.

AccuBattery ücretsiz bir uygulama ve size hem bataryanızın sağlığı konusunda bilgiler veriyor, hem de telefonunuzu tam şarj etmek yerine en fazla %80 oranında şarj etmenizi öneriyor. Şarj ederken de telefonunuz bu şarj seviyesine ulaştığında sizi sesli olarak uyarıyor ve telefonunuzu şarjdan çıkarttırıyor. Uygulamayı denemek ve verimliliğini test etmek isterseniz Google Play'de AccuBattery olarak arama yapabilirsiniz.

Takip etmek isteyebileceğiniz bazı Android uygulamaları başlıklarını da derledim:

bkz: Android ve IOS için Fotoğraf Düzenme Uygulaması Tavsiyesi

bkz: Android ve IOS için video düzenleme uygulaması tavsiyesi

bkz: Kat Planı Çizimi Yapan Uygulama Tavsiyesi (Android ve IOS)

zirzop

15.11.2020 10:15

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Android için Pil Sağlığı Uygulaması Tavsiyesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.