5.00 / 1 oy

Telefon Kolonyalamak Dezenfekte Etmeye Yeterli Mi?

Koronavirüs hayatımıza girdi gireli pandemi deyimini gerçek hayatta deneyimleme ve bu süreçte garip alışkanlıklar edinme şanssızlığını yaşadığımız bir dönemdeyiz. Dışarı çıkarken maskeler ve siperlikler almak, burnumuzun dibine kadar maskesiz olarak sokulan insnaları uyarırken çıkan tartışmalara girmek ve eve döndüğümüzde de dışarıdan getirdiğimiz her bir eşyayı dezenfekte etmek gibi yeni alışkanlıklarımız var artık.

Dışarıdan getirdiğiniz market poşetleri, eğer içlerinde bozulacak bir ürün yoksa çok dert değil. Bırakın kapıda en az birkaç saat kendi kendilerine bekleyerek dezenfekte olsunlar. Kargo ile gelen paketler için de aynı durum geçerli, sonuçta 2-3 saat beklemeden sonra karton ve plastik eşyalardan virüs bulaşmadığı söyleniyor. Ama dışarıda covid19 virüsü taşıyan birisinin eline hapşurduktan sonra ellediği market raflarını biz de ellediğimizde ne yapıyoruz? Maalesef farkında olmadan o elimizle bir de telefonumuza dokunuyoruz. Yani aslında eve geldiğimizde dezenfekte etmemiz gereken en önemli eşyalardan birisi telefonumuz.

Dezenfektanlar yerine 80 derece kolonya kullanmayı tercih ediyorum çünkü daha taşınabilirler ve koku olarak da seçenekler mevcut. Peki acaba su geçirmeyen bir telefonu kolonyalamak, telefonu dezenfekte etmek için yeterli midir? Gönül isterdi ki eve gelince telefonumuzu da saatlerce dokunmayarak izole edelim ama telefon olunca maalesef böyle bir şans da olmamış oluyor. Eğer kolonya, telefonu dezenfekte etmek için yeterli değilse peki ne kullanmak lazım?

ycet

02.09.2020 21:17

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 10 Şubat 2022 02:35
    0

    ben sürekli dezenfektan fıslatıp ovalıyorum telefonun her tarafını

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Telefon Kolonyalamak Dezenfekte Etmeye Yeterli Mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.