5.00 / 1 oy

Kat Planı Çizimi Yapan Uygulama Tavsiyesi (Android ve IOS)

Eğer prefabrik ev ya da konteyner ev yaptırmak gibi bir niyetiniz varsa ve hazır modeller içinize sinmiyorsa, aklınızda daha size özel bir kat planına sahip bir mimari varsa bilgisayarınızda autocad programları kullanmanıza gerek kalmadan akıllı telefonunuzla da kendi aklınızdaki kat planlarını 2 boyutlu ya da 3 boyutlu olarak kendiniz hazırlayabilirsiniz.

Kat planı çizmek için benim kullandığım ve tercih edebileceğim uygulama Floor Plan Creator uygulaması. Uygulamanın çoğu özelliği ücretsiz, sadece reklamlar görüyorsunuz ve kat planını export etmek isterseniz belirli bir uygulama içi satın alma işlemi yapmanız gerekiyor. Bunun haricinde tüm geometrilerde odaları menüsünden otomatik olarak eklemeniz, yerleşimlerini değiştirmeniz ve aklınızdaki mimari tasarımı kat planı olarak telefonunuza aktararak mimarınıza ya da mühendisinize gösterebilmeniz mümkün.

İnşaatın elektrik ve foseptik (Foseptik Çukuru Nedir? ve Foseptik Tankı Nedir?) gibi aşamalarını ise sizin çizmenize zaten gerek kalmayacağı için kat planını hazırlamanız, size projenizi hazırlayacak firma için yeterli olacaktır. IOS ve Android işletim sistemlerinde Floor Plan Creator benzeri çok sayıda ücretsiz uygulama bulunduğu için sadece akıllı telefonunuzla bile istediğiniz kat planlarını böylelikle çalışabilir, hazırlayabilir ve önizlemesini görerek değişikliklerle kendinize de daha anlaşılır bir şekilde tasarlamış olabilirsiniz.

aliduman

07.11.2020 11:24

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 1 Aralık 2021 04:10
    2

    kat planı yapmak için onlarca bilgisayar programı varken koca ekranda rahat tahat çalışmak yerine neden telefon kullanmak istediğinizi anlayamadım ben açıkçası.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Kat Planı Çizimi Yapan Uygulama Tavsiyesi (Android ve IOS)

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.