5.00 / 1 oy

Varmaya Kaç Kilometre Kaldığını Gösteren Uygulama

Uzun yolda araba sürmekten keyif ala birisi olsam da bir süre sonra yol hiç bitmeyecekmiş gibi gelmeye başladığı için sürekli kaçta varacağımı ve gideceğim yere varmaya kaç kilometre mesafe kaldığını hesaplamakla uğraşıyorum, halbuki o kadar çok garita uygulaması var ve çok basit bir ek geliştirme ile bu özelliği de bünyelerine ekleyebilirler.

Tüm akıllı telefonlarda ister android olsunlar, isterse de iphone olsunlar; tümünün içinde gps donanımı var ve nokta atışı olarak konım tespiti yapabiliyorlar (birkaç metrelik sapmanın bu proje için bir engeli yok). Aşağıdaki gibi bir uygulama olması halinde çok tutacağına söz veremem ama en azından benim gibi insanların düzenli olarak kullanmak isteyeceklerine eminim.

Uygulama şu şekilde kullanılacak: Kullanıcı varmak istediği noktayı uygulamaya yazacak ve uygulama da anlık olarak varmaya kaç km kaldığını ekranda yazacak. Hatta ana ekranda ufak bir popup üzerinde bu ibareyi gösterebilirse ya da (isteğe bağlı olarak) sesli olarak her bir kilometre geçtikten sonra uyarı bildirimi verecek.

Uygulamayı geliştirenlerin dikkat etmesi gereken önemli konu ise mesafenin kuş uçumu değil karayolu olarak mesafeyi vermesi.

alperen

25.08.2020 21:03

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

  • 21 Ekim 2021 07:15
    0

    google maps'te zaten varmaya hem kilometre cinsinden hem de dakika/saat cinsinden ne kadar kaldığını gösterme özelliği yok mu ben mi soruyu yanlış anlıyorum? telefonunuzu telefon tutucu ile havalandırma ızgarasına sabitledikten sonra ara ara ne kadar süre ve kilometre kaldığını google maps uygulamasından takip edebilirsiniz.

  • 10 Kasım 2021 09:35
    0

    ben de anlık olarak google maps'ten takip ediyorum bu bilgiyi, zaten daha doğru bilgi verebilecek bir kaynak da aklıma gelmiyor.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Varmaya Kaç Kilometre Kaldığını Gösteren Uygulama

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.