5.00 / 1 oy

Amazon.de'den sipariş versem ne kadar masraf çıkar?

Birkaç marka var gözüme kestirdiğim. Türkiye'deki distribütörleri artık ne kadar kârla satış yapıyorlarsa amazon.de'den euro kuruyla fiyatları neredeyse birkaç katı. Yani amazon.de'den kargo bedava olarak sipariş verebilsem atıyorum 100 TL'ye alabileceğim ürünü distribütörü burada 300-400 TL'ye satıyor. Ama ben ürünü sipariş verdikten sonra bir de sevkiyat ve vergi masrafları ekleneceği için ürünün bana daha pahalıya gelip gelmeyeceğinden de emin değilim. Keşke prime üyeliği amazon.com'da ve amazon.de'de de geçerli olsa ve ücretsiz kargo imkanı sağlasalar..

Amazon.de sitesinden sipariş versem ne kadar sevkiyat masrafı çıkacağı ürünün altında yazıyor, birincisi bu tutarın üzerinde bir shipping maliyetim olmaz değil mi? İkincisi de yurt dışından getirilen ürünlerin gümrük vergisi hesaplamaları nasıl yapılıyor? Bir ara 20 euro sınırı vardı ama artık o sınır kalktı sanırım, direk olarak satın alınan ürünün belli bir yüzdesi olarak mı hesaplanıyor bilen var mı?

Amazon.de'den sipariş veren akadaşlardan masraflar konusunda bilgi vermelerini rica ediyorum, daha ucuza alayım derken vergi rekortmeni olmak istemiyorum durduk yere..

marmaramus

12.11.2020 22:03

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Amazon.de'den sipariş versem ne kadar masraf çıkar?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.