5.00 / 1 oy

Altın varak eve bereket getirir mi?

Altın varağı son derece itici ve varoş bulan birisi olarak bugün mistik konularla ilgili bir arkadaşım ile yaptığım uzun bir sohbetten sonra aklımda çok ciddi soru işaretleri oluştu. Arkadaşımın attığı teoriyi çevremdeki kişilerden oluşan örneklem ile çürütemediğim için de bu başlık vesilesiyle tartışmaya açmak istedim.

Arkadaşımın tezine göre altın, güç ve bereketi çekmek gibi bir güce sahipmiş. Altın varaklı evler de daha bereketli olurlarmış ve altın varağın itici olarak halka işlenmesi de bu güçten herkesin faydalanmamasını sağlamak içinmiş.

Çevremde az da olsa evinde altın varak kullanarak dekorasyon yapmış kişiler var ve tümünün de tezat bir şekilde maddi durumları oldukça yerinde. Bu durumda da ister istemez acaba para ile ilgili bir enerjiyi çekme durumu olabilir mi diye bir soru insanın aklına düşüyor ama bu merakı gidermek için tüm evi de altın varakla dekore etmeye hemen ikna olacak değilim :) Altın varak ve bereket ilişkisi konusunda görüşü olanlar ile tartışabilmek için bu başlığı açıyorum, sevgiler.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer yazılar için;

bkz: Ezoterizm Nedir?

bkz: Abes mi Abest mi hangisi doğrudur?

bkz: Ev sahibi kiracıyı hangi şartlarda çıkartabilir?

bkz: Kavuna benzeyen küçük meyvenin adı nedir?

bkz: Bel fıtığında bacakta uyuşma normal midir?

bkz: Hıçkırığı geçirmek için ne yapılır?

geylani

01.10.2021 17:16

Bu soru 4 kez yanıtlandı.

 • 1 Ekim 2021 17:53
  3

  başlığı görünce geyik bir soru sanmıştım ama arkadaşınızın tezini kendi çevremdeki insanlar üzerinden düşününce ben de çürütemiyorum. altın varak gerçekten kaliteli ve içinde altın tozu (ya da her ne ise) olan evler için bu geçerli. bir de altın rengi olan ve içinde altın olması mümkün olmayan dekorasyona sahip evleri olan insanlar var ki maddi durumlarının iyi olmadığını biliyorum. peki denemek için evimizdeki sadece tek bir odaya altın varaklı mobilyalar falan koyarak deneme yapsak işe yarar mı acaba diye merak ettim. durduk yere eve gelen misafirlere altın varaklı salon dekore ederek malzeme vermeyelim :)

 • 1 Ekim 2021 18:52
  3

  altın varak sadece içinde altın olduğu için böyle bir bereket çekim enerjisine sahip ise evinde gerçek altın olan ya da üzerinde gerçek altın taşıyan kişilerin de bu bereketlenme hadisesinden faydalanması gerekir. kolunda boynunda sürekli altın ile gezen ve görgüsüz oldukları için dalga geçtiğimiz akrabalarımızı düşününce bende de bir acaba sorusu olmadı değil :) erkek adam da yüzük dışında nasıl altın taşır onu da bilemedim, millete altın kolye taktırmak için düzenek kuruyor olamazsınız değil mi :)

 • 2 Ekim 2021 00:04
  1

  cebinize gram altın koyarak bir süre bu şekilde evden çıkmayı deneyebilirsiniz, ama buradaki tez eve bereket geleceği yönünde ise altınları evde bırakmanın etkisi üzerinden bir teori var. yatırım olarak değerlendirin ve altın alın madem, bankadaki kasaya koymak yerine de evinizde tutun madem. işe yararsa söyleyin ben de alırım :)

 • 24 Aralık 2021 11:01
  0

  sanmıyorum, en azından altın varaklı olup da satılması aşamasında dalga geçilmeyen bir ev henüz görmedim

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Altın varak eve bereket getirir mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.