5.00 / 1 oy

A101 ürünleri eksik getirdi ne yapabilirim?

Muğla'nın Bodrum ilçesinde tatildeyim ve A101'den 200 TL'ye yakın sipariş verdim. Sipariş zaten geç geldi ama bu bölgelerde siteler çok karışık olduğu için bunu dert etmedim. Ama 200 TL'lik sipariş beklerken gele gele toplam 15 TL'lik ekmek ve soğan geldi.

Büyük şehirlerde getir ve istegelsin gibi alışveriş uygulamaları market alışverişlerini o kadar sorunsuz ve profesyonel bir hizmete dönüştürdüler ki insan artık çıtanın bu noktada olduğunu ve hiçbir işinin aksamayacağını düşünmek istiyor. Yemek için eksik olan malzemeleri normalde bu uygulamalardan birisinden verirdim, yemeği yaparken de eksiksiz olarak bana ulaşırdı. İlk kez denediğim A101 ise büyük bir hayal kırıklığı oldu. Siparişimdeki 10'dan fazla ürün stokta olmadığı gerekçesi ile iptal edilmiş. Siparişi getiren adama soruyorum, ben bilmem bana bunu verdiler diyor. Müşteri hizmetlerini aramaya çalışıyorum, A101'in müşteri hizmetleri telefonu yok (en azından ben bulamadım, whatsapp hattında otomatik cevaba yönlendiriyor beni). Alışveriş yaptığım A101 Kapıda uygulamasında ise halen siparişimdeki ürünler onay bekliyor yazıyor ve tutar aynı görünüyor. Provizyon tutarı da bankadan baktım ve halen 200 TL gibi bir rakam.

Özetle stok güncellemeyen bir yerden destek vermeyen ve satış sonrası da muhatap bulamadığım bir alışveriş deneyimi oldu benim için. Mağazasına yine gider alışveriş yaparım ucuz olduğu için ama internetten satış yapabilmek için acil danışmanlık almaları gerek.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer yazılar için;

bkz: Bim ve A101'in Başarısının Sırrı Nedir?

bkz: A101 Kapıda Uygulaması Kullananlar ve Yorumları

bkz: A101 ve Bim'lerde Neden Otomatik Kapı Yok?

bkz: Joom Kargoları Hangi Kargo Şirketi ile Gönderiyor?

bkz: Amazon'da taksitli alışveriş yapabilmek için sepet tutarı nedir?

bkz: Marketlerde satılan en kaliteli yumurta markası hangisi?

Bayram Ayyıldız

19.07.2021 19:19

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 20 Temmuz 2021 10:30
    12

    ertesi gün editi: provizyon tutarı güncellenmiş (gelmeyen ürünlerin ödemesini düşmüşler), ama halen sinirim geçmiş değil.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
A101 ürünleri eksik getirdi ne yapabilirim?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.