5.00 / 1 oy

A101 ve Bim'lerde Neden Otomatik Kapı Yok?

A101, Bim ve hatta Şok'ta da giriş ve çıkışlarda otomatik kapı olmamasının standart bir uygulama olduğunu fark ettiğimden beri bu sorunun yanıtını merak ediyorum. Acaba maliyet düşürmek gibi bir sebepten mi giriş ve çıkışlara otomatik kapı koymuyorlar yoksa güvenlik gibi gerekçelerle bilinçli bir uygulama olabilir mi? Özellikle de korona virüsü zamanında hiçbir şeye dokunmadan alışveriş yapmaya çalışırken herkesin dokunduğu kapıya dokunarak markete girmek ve bu ellerle bir de içerideki ürünlere dokunmak bana hiç cazip gelmiyor, sırf bu sebeple carrefour ve migros gibi süpermarketlere giderek alışverişimi buralardan yapmaya başladım. Elimde olsam yine herkesin dokunduğu alışveriş arabasına bile dokunmamayı tercih ederim ama bunun için henüz bir çözüm bulamadım maalesef. Peki bu otomatik açılmayan kapı uygulamasını uygulamayan süpermarketlerin amacı nedir bilen var mı?

nevall

13.07.2020 00:18

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

  • 17 Ekim 2021 14:44
    0

    maliyet düşürmek için olduğunu tahmin ediyorum, yeni açılan bim'ler haricinde hiçbir a101 ve bim'de herhangi bir lüks algısı ile ilgili bir şey gördüğümü de hatırlamıyorum. insanlardaki ucuzluk algısını artırmaya yönelik bilinçli bir uygulama da olabilir bu.

  • 8 Nisan 2022 10:07
    0

    peki neden a101 ve bim çıkış kapılarının aslında ufak bir tutma kolu kalan yerden çekilerek açılabilmesi bir şekilde mümkün? giriş yerine hep çıkıştan giresim geliyor sebepsiz yere

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
A101 ve Bim'lerde Neden Otomatik Kapı Yok?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.