5.00 / 1 oy

Wordpress Esperanza ücretsiz http https yönlendirmesi

SSL sertifikası kullanımı birkaç yıldır tarayıcıların da bilinçlendirme çalışmaları neticesinde oldukça arttı. SSL sertifikası olmayan sitelerde kullanıcıların yaptığı girişler (kayıt, giriş, kredi kartı yazma vb.) şifrelenmediği için man in the middle ataklarında çalınma riskleri doğuruyordu. Tarayıcılar, SSL sertifikası olmayan http:// ile başlayan sitelerin adreslerinin başında "güvenli değil" ibaresi ekleyince internet siteleri ve kullanıcılar da bu konuda daha fazla bilinçlendiler ve ücretli/ücretsiz SSL sertifikaları kullanımları yaygınlaşmış oldu.

Ücretli SSL sertifikaları genellikle yıllık 100 TL gibi bir ücret karşılığı hosting firmaları tarafından satılmakta. Ücretsiz SSL sertifikaları tarafında ise zerossl ve cloudflare gibi sınırlı seçenek mevcut.

bkz: Cloudflare Ücretsiz SSL Sertifikası Nasıl Alınır?

bkz: GoDaddy Let’s Encrypt ücretsiz SSL destekliyor mu?

bkz: Turhost'a Let’s Encrypt nasıl kurulur?

Wordpress, uzun yıllardan beri yaygın olarak kullanımda olan bir içerik yönetim sistemi ve Wordpress 5.7 Esperanza sürümü ile birlikte http olan siteleri https'ye dönüştürebilen bir yazılım desteği ile geleceği haberleri paylaşıldı. Wordpress 5.7 Esperanza'da yer alacak bazı diğer geliştirmeler ise:

- http'yi https'ye yönlendirebilme

- iFrame için lazyload yükleme seçenekleri

- robots meta etiketleri için yeni bir API

- Yenilenmiş renk paleti

- Yenilenmiş editör

Wordpress 5.7 sürümü ve sunduğu yenilikler hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için https://wordpress.org/news/2021/03/esperanza/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

bkz: Ücretsiz Wordpress temaları nereden download edilebilir?

bkz: Wordpress Siteye Google Analytics Kurulumu Yapmak

bkz: Wordpress W3 Total Cache Eklentisi Hatası

bkz: PHP Güncellemesi Yapsam Wordpress Site Bozulur mu?

bkz: Wordpress Unable to communicate ... Hatası ve Çözümü

ferrari

15.03.2021 22:58

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Wordpress Esperanza ücretsiz http https yönlendirmesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.