5.00 / 1 oy

PHP Güncellemesi Yapsam Wordpress Site Bozulur mu?

Wordpress ile hazırladığım bir internet sitem var, arada hobi olarak tema indirip farklı siteler de kuruyorum ama yazılımcı değilim ve php ile apache'den de hiç anlamam. Sunucunun php sürümüne sürekli olarak güncellemeler geliyor, yeni php sürümleri kullanmak muhtemelen güvenlik anlamında çeşitli açıkları kapatmaya yarayacaktır ama wordpress kullandığım için php sürüm değişiklikleri yapmaya da çekiniyorum.

Wordpress'in güncellemelerini yaparken bile eklentiler sık sık bozuluyor ya da stabil çalışmıyor, php sürümünü de güncellesem muhtemelen tüm site çöker gibi geliyor. Güvenlik ve performans anlamında bu tercihlerimin doğru olmadığının da farkındayım ancak yazılımcı olmadığım için düzeltemeyeceğim problemler üretmek istemiyorum. Bu soruda danışmak istediğim iki konu var. Birincisi, yapmadığım php ve wordpress güncellemeleri bana performans ve güvenlik anlamında ne kadar olumsuz yansır. Eğer bu sorunun yanıtı çok olursa da ikinci sorum, sunucuda yapacağım php güncellemesi acaba wordpress sitemi bozar mı? Bozarsa da downgrade yaparak eski php sürümüne dönmek kolay mıdır?

ferrari

26.09.2020 21:18

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
PHP Güncellemesi Yapsam Wordpress Site Bozulur mu?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.