5.00 / 1 oy

E-posta şifrem çalındı mı nasıl kontrol edebilirim? (önemli)

Geçtiğimiz hafta BGR siber güvenlik şirketi tarafından yapılan paylaşımda yaklaşık 3.2 milyar e-mail adresine ait şifrenin çalındığı haberi paylaşıldı ve bu çalınan şifreler içinde de Gmail, Netflix, Hotmail ve Linkedin gibi platformlara ait email adresleri yer alıyor. Çalınan bu adresler ve şifreler de yine kötü niyetli platformlarda kullanıcılara satılmaktaymış.

E-mail adreslerinizin (ve sosyal medya hesaplarınıza ait şifrelerin) çalınıp çalınmadını kontrol edebilmeniz için bir site hazırlanmış ve bu sitedeki arama kutucuğuna kontrol etmek istediğiniz mail adresini yazarak kontrol et (check now) dediğinizde e-mail adresinizin şifrsinin çalınıp çalınmadığının bilgisini veriyor. İlgili kontrol işlemine bu adresten ulaşabilirsiniz.

email şifre kontrol

Not: Tüm mail ve sosyal medya hesaplarınızın şifrelerini değiştirmeye ek olarak iki aşamalı doğrulama sistemlerini de mutlaka aktif duruma getirmelisiniz.

bkz: Chrome Şifresi Veri ihlali kapsamında bulundu hatası

bkz: Çalınan instagram hesabı nasıl geri alınır?

bkz: Kart şifresini tersten yazınca polis geldiği doğru mu?

bkz: Excel dosyasına nasıl şifre konur? (Resimli Anlatım)

bkz: instagram şifre sıfırlama mailleri neden geliyor?

bkz: Birileri Gmail şifremi sıfırlamaya çalışıyor (Google Doğrulama Kodu geliyor)

hasan

19.02.2021 11:04

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
E-posta şifrem çalındı mı nasıl kontrol edebilirim? (önemli)

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.