5.00 / 1 oy

SEO uyumlu makale nedir ve nasıl yazılır?

Türkçe forumlarda ve bazı internet sitelerinde öteden beri çok farklı bir hizmet piyasası var. SEO konusunda kimse sorsanız çok uzman ama kendi internet siteleri nedense hiç trafik almıyor. Sayfanın alt kısmını arka plan rengi ile aynı renkte anahtar kelime dizmeyi halen iyi bir şey sananlar var ve kara listedeki sitelerinin halen çok yüksek bir backlink değeri olduğunu savunup backlink satmaya çalışanlar var, hepsinden uzak durunuz ve seo uyumlu makale satıyorum diyenleri de çok dikkate almayınız. Öncelikle SEO uyumlu makale diye bir şey yoktur, kaliteli ve özgün içerik vardır. Eğer hazırlanan bir makale yeterince uzunsa, hiçbir yerden kopyala yapıştır alıntı yapılmadıysa ve içindeki görsellerin de telif problemi yoksa zaten bu makale kaliteli bir makaledir ve bu kalitenin ölçümlemesi de, okuyucunun makale içerisinde geçirdiği zaman ile ölçüleilir. Google'ın da bir makalede aradığı en önemli üç kriter, makalenin özgünlüğü, uzunluğu ve kullanıcının içeride geçirdiği zamandır. Gelelim diğer meselelere.

SEO konusunda çok fazla parametre var ama makalenin konusunun bulunması, sitenin anahtar kelimeleri ile ne kadar benzeştiği, sitenin kullanıcı arayüzüi mobil responsivity kalitesi ya da sitenin hızı, diğer SEO parametreleridir ve makalenin nasıl yazıldığı ile bir ilgileri yoktur. Makaleyi siteye nasıl gömeceğiniz, url'nin ne olacağı, meta bilgileri ve backlink'ler yine SEO'nun konusudur ama bunlar da makale yazarı tarafından yapılması gereken işlemler değildir.

Sözün özü şu, eğer arama motorlarından gelecek trafiğe bel bağlayarak reklam yayıncılığı yapmak ve para kazanmak istiyorsanız yapmanız gereken "seo uyumlu makale" yazan insanlar değil, kaliteli makale yazan insanlar ile çalışmak ve SEO konusunda kendinizi bizzat geliştirmenizdir. Wordpress ya da farklı içerik sistemlerinin eklentileri de olsa, kendi hazırladığınız blog sistemi de olsa arka planda neler olduğunu bilmeli ve gerektiği yerde de müdahale edebilmelisiniz. Yani SEO uyumlu makale yoktur, olsa olsa SEO uyumlu süreç yönetimi vardır diyebiliriz.

Öz Hakiki Bumblebee

15.10.2019 08:53

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
SEO uyumlu makale nedir ve nasıl yazılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.