5.00 / 1 oy

Wordpress Coming Soon Plugin Tavsiyesi

Wordpress yıllardır yaygı olarak kullanılmakta olan bir içerik yönetim sistemi ve kullanıcıları tarafından geliştirilen eklentilerin (plugin) de 3. parti eklenti olarak herkes tarafından kullanılabilmesi sayesinde aklınıza gelebilecek her türlü web sayfası uygulamasını eklenti olarak bulabilmeniz mümkün.

Wordpress ile geliştirdiğiniz bir internet sitesini henüz yayına girmeden ya da yayında olan bir internet sitesini geçici olarak bakıma aldığınızda ziyaretçillerinize hatalı bir internet sitesi göstermek yerine geçici olarak onları "coming soon" ya da "under construction (yapım aşamasında)" sayfalarına yönlendirebilirsiniz. Bu işlem için de özel sayfa tasarımları yapmanıza gerek kalmadan bu amaçla hazırlanmış olan Wordpress eklentilerini kullanabilirsiniz. Bazı eklentilerde geri sayım gibi özellikler de olduğu için ziyaretçiyi zamanlama açısından bilgilendirmeniz de mümkün.

Wordpress'te ücretli ve ücretsiz eklentiler mevcut, ancak aynı faydayı sağlayan eklentinin ücretsiz olmasını tercih edeceğimiz için bu başlıkta da kendi kullandığım ücretsiz bir "coming soon- under maintenance" plugin'ini tavsiye edeceğim. İlerleyen zamanlarda ben ya da başlığa katkı sağlamak isteyen farklı yazarlarda kendi tavsiyelerini paylaşarak tavsiyeleri güncelleyebilirler.

CMP – Coming Soon & Maintenance Plugin by NiteoThemes eklentisi ile internet sitenizi kolayca "site bakımda" ya da "site hazırlanıyor" moduna alabilir ve sayfa tasarımını da istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. İnternet sitenizin henüz yayında olmadığını gören ziyaretçilerinizin trafik bilgilerini de Google Analytics entegrasyonu sayesinde takip edebilmeniz mümkün.

İnceleyebileceğiniz bazı diğer tavsiye "coming soon" eklentileri de:

Minimal Coming Soon – Coming Soon Page

IgniteUp – Coming Soon and Maintenance Mode

Coming Soon & Maintenance Mode Page

WP Maintenance Mode

Not: "Site bakımda" özelliği olan Page Builder eklentileri de var ancak temel işlevleri bu olmadığı için bu listede paylaşma lüzumu görmedim. Eğer kullandığınız bir page builder eklentisi varsa özellikleri içinde "under construction" ya da "coming soon" modları olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer yazılar için;

bkz: En Faydalı Wordpress Eklentileri ve Tavsiyeleri

bkz: Wordpress'te yazıya PDF olarak yazdırma butonu eklemek

bkz: Wordpress'te her yazının başına içerik eklemek

bkz: Wordpress'te mevcut bir tabloya nasıl satır eklenir?

bkz: Wordpress'te tüm site içerisinden bir sözcüğü değiştirmek

bkz: Wordpress style.css güncellenmiyor

ferrari

29.09.2021 10:41

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Wordpress Coming Soon Plugin Tavsiyesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.