5.00 / 1 oy

Wordpress'te tüm site içerisinden bir sözcüğü değiştirmek

Özellkle internet sitelerinin farklı bir domain'e taşınması gibi durumlarda veritabanında saklanan eski domain'e ait kayıtların tek seferde yenisi ile güncellenmesi gerekir. Kurulan eklentilerin de sayısına bağlı olarak wordpress ile hazırlanmış internet sitesinin veritabanındaki tabloların sayısı artar ve her bir tablodan bu terimlerin teker teker replace edilmesi daha da uzun sürecekbir iş yükü haline gelir. Ancak neyse ki wordpress internet siteleri için her şey için plugin yazıldığı gibi bu işlem için de hazırlanmış plugin'ler mevcut.

Wordpress internet sitesinin tümünün içindeki bir terimi başka bir terim ile değiştirmek ve bu işlemi ister veritabanındaki tabloları seçerek, istenirse de tüm tablolarda uygulayan plugin tavsiyesi olarak Better Search Replace plugin'ini kullanabilirsiniz. Tüm internet sitesinde geçen örneğin aaa terimlerini bbb ile değiştirmek için sadece iki kutucuğu doldurup güncelle butonuna basmanız yeterli.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: Wordpress'te Tüm Yazıları Toplu Olarak Silmek

bkz: Wordpress'te Kurulu Tema Nasıl Silinir?

bkz: Wordpress'te JQuery Kodu Nasıl Eklenir?

bkz: Wordpress'te sayfa kopyalamak

bkz: Wordpress'te alfabetik dizin nasıl eklenir?

bkz: Wordpress'te yazar bilgisi nasıl gizlenir?

ferrari

02.08.2021 10:18

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Wordpress'te tüm site içerisinden bir sözcüğü değiştirmek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.