5.00 / 1 oy

Instagram'a Dislike Butonu Gelir mi?

Bu tartışma belki yıllardan beri yapılıyor ama instagram'ın doğasında beğenmeme gibi bir durum olmadığı için dislike butonu da gelmez diye düşünüyorum. Mesela youtube'u ve twitter'ı ele alalım. Eleştirilerin ve kötü yorumların içerik üreticilerin moralini çok bozduğu dijital mecralar bunlar. Instagram ise insanların kaçış noktası, mutlu oldukları dijital dünyaları, herkesin birbirini sevdiği ve bu sebeple daha çok takipçinin daha çok sevilen insanlar olarak algılandığı bir platform. Siyasi tartışmaları bile kolay kolay görmezsiniz, like atar ya da atmazsınız hepsi bu.

Diğer dijital sosyal mecraların kurumsal kimliğe sahip kişi ya da firmalara daha fazla yakışmaları, ama instagram'ın sadece en rafine görsel içeriği üreten ve tüketmek isteyen insanlara ahip olmasından kaynaklanıyor. Uzun uzadıya tartışmalar yok, beğen ve geç.

Elbette Instagram'da hayatlar İsveç gibi görünüyor olsa da gerçekler Suriye desek sanırım haksızlık etmiş olmayız. Herkesin mutlu görünmeye ve çalıştığı ve bu mutluluğunı kendini sevmeyen tanıdıklarına haset yapabilmek için bol bol paylaştığı bir mecrada nasıl beğenmeme düğmesi olması beklenebilir ki?

Advertiser Guy

08.09.2020 08:30

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Instagram'a Dislike Butonu Gelir mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.