5.00 / 1 oy

Wordpress style.css güncellenmiyor

Wordpress ile hazırladığım bir internet sitesinde tema üzerinden özelleştirme seçeneği ile yazdığım css kodları anında güncelleniyor ama wordpress'in kendi içindeki style.css dosyasını tema editöründen güncellediğimde sitenin stilleri halen eskisi gibi kalıyor ve güncellenmiyor. Tarayıcı tarafında bir önbellekleme sorunu olabilir mi diyerek siteyi gizli sekmede de açtım ama yine de eski style.css dosyası görünüyor.

Sitenin style.css dosyası panelde güncel ama site içinde halen eskisi gibi duruyor, muhtemelen sunucu taraflı bir cache var ama henüz nasıl güncelleyebileceğimi bulamadım, style.css dosyasını güncellemek için ne yapmam gerekir?

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: Wordpress ve PHP'de maksimum dosya yükleme boyutunu artırmak

bkz: Wordpress'te mevcut bir tabloya nasıl satır eklenir?

bkz: Wordpress 301 yönlendirmesi için plugin tavsiyesi

bkz: Wordpress Akismet Nedir ve Ne işe Yarar?

bkz: Wordpress $ is not a function hatası ve çözümü

bkz: Wordpress'te Tüm Yazıları Toplu Olarak Silmek

oissende

03.08.2021 08:30

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 3 Ağustos 2021 10:53
    14

    style.css dosyası site kaynağında versiyonlanarak saklandığı için önbellekten eski versiyon geliyor. zaten sitenin html kaynağına bakarsanız style.css?v=2 gibi bir biçimde görünür. Sonundaki sayıyı 2 yerine başka bir sayı ile güncellediğinizde style.css dosyası da sunucudan taze olarak çekilir, diğer türlü sunucudan request yükünü azaltmak için böyle bir versiyonlama kullanıyor Wordpress siteler.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Wordpress style.css güncellenmiyor

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.