5.00 / 1 oy

Youtube'da Videoların Anahtar Kelimeleri (Etiketleri) Nerede Yazar?

Youtube'da izlediğiniz hemen her videonun detaylar kısmında anahtar kelimeler, videoyu yükleyen kişi tarafından youtube üzerinden girilmiştir. Bu sayede videoların sıralamaları yükselmekte ve böylece de izlenme sayıları artmaktadır.

Youtube'da iki farklı anahtar kelime (etiket) türü bulunmaktadır. Bunlardan birisi her video için özel olarak girilen etiketler, diğeri ise kanal için belirlenmiş anahtar kelimelerdir. Videoların anahtar keliimeleri, içerikleri ile uygunlukları da ölçülerek youtube tarafından her bir arama algoritmasına dahil edilmektedir ancak videoların etiketlerini youtube sayfasında göstermemektedir. Video için belirlenmiş etiketleri görmek için iki yöntem izleyebilirsiniz.

1. Yöntem: Sayfa kaynağını görüntülemek (Html bilmeniz faydalı olur)

youtube meta tags html

2. Yöntem: VidIQ gibi youtube için geliştirilmiş bir eklenti kullanmak.

youtube etiketler

VidIQ eklentisinin ücretsiz (basic) sürümü ile çok sayıda youtube bilgisine ulaşabilmek mümkün. Bu yüzden kendinize ait bir youtube kanalınız varsa ve rakip analizi yapmak istiyorsanız ya da sadece bir youtube izleyicisi olarak videoların arka planlarındaki bilgileri daha net görebilmek istiyorsanız vidIQ eklentisini google chrome'a ekleyebilisiniz.

oissende

21.11.2020 16:15

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Youtube'da Videoların Anahtar Kelimeleri (Etiketleri) Nerede Yazar?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.