5.00 / 1 oy

Wordpress'te mevcut bir tabloya nasıl satır eklenir?

İnternet sitelerinde mevcut tablolara yeni satırlar eklemek her zaman gerekli ve HTML kodu yazmayı bilmeyenler için de eziyetli bir işlem olmuştur. Wordpress gibi bir içerik yönetim sistemi ile hazırlanmış bir internet sitesinde bile mevcut araçlar size kod yazmadan arayüz üzerinden yeni bir satır ekleme olanağı sunmayabilir. Ama önceki yazımda (bkz: Wordpress Tablo Düzenleme Plugin Tavsiyesi) bahsettiğim TablePress eklentisi ile mevcut bir tabloya kolaylıkla yeni satırlar ekleyebilirsiniz. Üstelik sadece başa ya da sona değil, tablonun ortasında istediğiniz aralıklara da satır ya da sütun eklemek son derece kolay.

Öncelikle Wordpress internet sitenize TablePress plugin'ini ücretsiz olarak kurun, sonra da yeni bir tablo ekleyin ve ister sıfırdan tablonuzu hazırlayın, isterseniz de verdiğiniz adresten mevcut bir tabloyu import etmesini sağlayın. Sonrasında tabloyu TablePress ekranında görüntüleyin ve hangi aralığa satır eklemek istiyorsanız sol tarafındaki kutucuğu işaretleyin ve ekranın alt kısmındaki seçeneklerden satır ekle butonuna basın.

İşaretlediğiniz kutucukların hemen üzerinde yeni birer satır oluşacaktır, satır/sütun birleştirme ya da düzenleme gibi işlemleri de bu arayüzden tamamladıktan sonra kaydet tuşuna bastığınızda tablonuz güncellenecektir.

Not: bu tabloyu hangi sayfalarda görüntülemek istiyorsanız, tablonun shortcode'unu o sayfalara eklemeniz yeterli.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: Wordpress site nasıl farklı bir hosta taşınır?

bkz: Wordpress'te yabancı dil çeviri eklentisi önerisi

bkz: Ücretsiz Wordpress hosting hizmetlerine güvenilir mi?

bkz: Wordpress W3 Total Cache Eklentisi Hatası

bkz: PHP Güncellemesi Yapsam Wordpress Site Bozulur mu?

bkz: Wordpress Database Update Required Hatası ve Çözümü

ferrari

01.08.2021 10:51

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Wordpress'te mevcut bir tabloya nasıl satır eklenir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.