5.00 / 1 oy

WhatsApp Web Telefon Bağlı Değil Hatası

WhatsApp'ı bilgisayarda çalışırken WhatsApp Web üzerinden kullanıyorum ama telefon ne zaman wi-fi'dan internete bağlansa WhatsApp Web ekranında sürekli kırmızı bir yazı ile WhatsApp Web Telefon Bağlı Değil (Phone Not Connected) yazıyor. Telefonumun internete bağlı olduğunu görüyorum, hatta whatsapp telefon uygulaması üzerinden bu esnada mesaj da gönderip alabiliyorum ama her nasılsa bilgisayar, telefonun internete bağlı olmadığını düşünüyor ve hem whatsapp web'deb gönderdiğim mesajları iletemiyor, hem de yeni mesajları gösteremiyor.

İşin daha ilginç tarafı telefonu kablosuz wi-fi internetten çıkarttığım an bu uyarı ekranı gidiyor, tekrar wi-fi ağına bağlanınca da geri geliyor. Her ikisi de aynı wi-fi ağına bağlı olmasalar diyeceğim ki kablosuz internette sorun var ama o da mümkün değil. Sizce problem ne olabilir, bunun bir çözümü var mı?

aslan ali

08.08.2020 22:53

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 7 Ekim 2021 08:08
    2

    internet bağlantınız yeterince stabil değil ise, sık sık kesiliyorsa ya da 4.5g'ye düşüyorsa telefonunuzdan bağlı olarak bu durum olabiliyor. çözümü de tahmin edebileceğiniz gibi stabil bir internet ile çalışmak. eğer bilgisayarınız kablo ile bağlanabiliyorsa windows'un hotspot özelliğini açarak ve telefonunuzu da bilgisayarınıza yakın bir yere koyarak hotspot üzerinden bağlayabilir ve bu kopmaları en  aza indirgeyebilirsiniz.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
WhatsApp Web Telefon Bağlı Değil Hatası

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.