5.00 / 1 oy

Sesli Kitap Uygulaması Tavsiyesi (2020)

Audiobook (sesli kitap), adı üstünde yazılı eserlerin (kitapların) seslendirilmesi ile hazırlanmış işitsel dosyalara verilen isim. Bu alanda Türkçe yeni yeni hizmet vericiler tarafından bir şeyler üretilmeye başladı ancak benim derdim başka..

Yabancı dilini geliştirmek isteyenler için kulak aşinalığı ve pratik yapmak şart. Ben de kulak aşinalığımı İngilizce konusunda artırmak ve kelime dağarcığımı genişletmek için İngilizce sesli kitaplar dinlemeye başladım. Bu alanda teliften düşmüş kitapların gönüllüler tarafından seslendirildiği LibriVox uygulaması uzun yıllardır aktif ve oldukça da popüler bir platform. Teliften muaf eserleri LibriVox üzerinden ister ücretsiz olarak dinkemek, isterseniz de okunur formatta indirebilmek mümkün. Ancak teliften muaf kitapları bünyesinde bulundurduğu için bir çok dünya klasiğini içinde bulmak mümkün iken güncel eserleri bulmak maalesef mümkün değil.

Storytel ve Audioteka ücretli ama son aylarda oldukça oldukça popüler hale gelmiş uygulamalar. Henüz göz atma fırsatı bulamadım ama ücretsiz seçenekleri değerlendirerek başlamak istiyorum.

Bildiğiniz diğer sesli kitap siteleri ve uygulamaları ile ilgili bilgi verebilirseniz dünyayı yeniden keşfetmeyelim, yabancı olanlar tercih sebebidir.

watersea

22.02.2020 12:51

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Sesli Kitap Uygulaması Tavsiyesi (2020)

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.