5.00 / 1 oy

Asp.Net ERR_CONNECTION_RESET Hatası ve Çözümü

Bu hatanın birden çok sebebi olabilir ama bugün gereksiz yere vaktimi almış olması sebebiyle kendi yaşadığım deneyimi ve sonuç olarak hatanın neden kaynaklandığını paylaşmak istedim. Uzaktan bir sunucuya dosya yüklediğim bir uygulama var ve bu uygulamanın kodları da belki yıllardır hiç değiştirilmemiştir. İlk kez bugün dosya yüklerken hata verdi ve muhtemelen sunucuda yer kalmadığını tahmin ederek sunucuya bağlandım ve harddisk'te daha dünya kadar boş yer olduğunu gördüm. Ama chrome'da da aldığım hata şu şekilde görünüyordu:

ERR_CONNECTION_RESET

Önceki hatalar ilgisiz olduğu için dikkat dağıtmaması amacıyla onları blur'ladım. Bu saçma hata kodu için dosya yükleme kodlarımı birkaç kere değiştirdikten ve klasörlerin yazma izinlerini de teker teker kontrol ettikten sonra problemin benden habersiz olarak eklenen firewall'dan kaynaklandığını fark ettim. Firewall disable edilince de eski kodlar tekrar sorunsuz olarak çalışmaya devam etti ve gereksiz yere zaman harcamış oldum. Dolayısıyla eğer önceden çalıştığını bildiğiniz kodlarda bir anda ERR_CONNECTION_RESET  hatası almaya başladıysanız kodlarınızdan önce sunucu izinlerine, antivirüs yazılımına ve firewall'a bakmanızı tavsiye ediyorum.

Öz Hakiki Bumblebee

05.12.2020 02:14

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Asp.Net ERR_CONNECTION_RESET Hatası ve Çözümü

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.