5.00 / 1 oy

Fiyat Performans Oranı En İyi Viskiler

Single malt viskiler 500 TL üzeri fiyatlara sahip, sırf viski olsun diye aldığınız en ucuz viskilerin tadı da size ispirto gibi geliyorsa fiyat performans ürünü olarak nitelendirdiğim aşağıdaki blended viskileri denemenizi tavsiye ederim. Güncel fiyatları konusunda bugün bir bilgi versem yarın bu bilgi geçerliliğini yitireceği için sadece viskilerin markalarını ve isimlerini vermeyi tercih edeceğim. 

1. Johnnie Walker Black Label

Kesinlikle tam bir fiyat performans viskisi. Red Label ile uzaktan yakından ilgisi yok ve içimi de oldukça lezzetli. Rahmetli Süleyman Demirel'in bile Black Label seviyor olduğunu ifade ettiği bir video var, youtube'dan bulabilirsiniz.

 

2. Jack Daniel's

Tennessee viski kültürünün en bilinen temsilcisi, Scotch viskilere göre daha hesaplı ve buzla ya da aromatik farklı içeceklerle karıştırmaya bence daha müsait bir içki. Jack Daniel's da rock efsanesi Lemmy Kilmister'ın en sevdiği viski.

 

3. Johnnie Walker Double Black Label

İsli tadı ile neredeyse single malt gibi tadan çok lezzetli bir viski, susuz ve buzsuz içmenizi tavsiye ederim, tahmin edeceğiniz gibi black label'dan bir tık daha pahalı

 

4. Chivas Regal 12 Yıllık

12 yıllık Chivas Regal bile olsa çok lezzetli bir blended scotch tadına sahip, 18 ve 25 yıllık olanlar ise çok daha pahalı oldukları için az pahalı ama parasına değer içki sınıfına girmeyi bence hak ediyor.

 

5. Dimple Gold Selection

Blended Scotch viskiler arasında en beğendiğim viskilerden birisi de Dimple Gold Selection. Kokusundaki vanilya ve bal tadı özellikle çok hoşuma gidiyor ve bitişi de oldukça başarılı.

kobra

27.10.2020 21:08

Bu soru 4 kez yanıtlandı.

 • 11 Aralık 2021 16:36
  3

  ucuz diye red label ya da jb alırsanız viskiyi içmeye çalışırsınız. ama biraz daha para vererek black label seviyesine çıkarsanız nispeten lezzetli bir viski içersiniz. daha üzeri fiyat baremlerinde ise viskiden anlıyor olmanız, seçeceğiniz viskinin damak tadınıza uygunluğu ile daha anlamlı olur. chivas alıp da bu paraya bu viski hiç güzel değil diyen çok kişiyi biliyorum mesela

 • 17 Kasım 2021 01:53
  2

  ayda yılda bir bir kadeh viski içerim ama içince de ispirto içer gibi can çekişmiyorum, şöyle biraz daha pahalı da olsa lezzetli bir viski olsun derseniz Gentleman's Jack çok lezzetli bir viskidir. Fiyat olarak Red Label ile ya da Jack Daniel's No:7 ile kıyaslamayın, karamelli ve daha seçkin bir viskş olduğu için fiyat olarak da %50 kadar daha pahalıdır. ama hem evde viski şişelerini dekor olarak da kullanıyorsanız barınıza daha çok yakışır, hem de kırk yılın başı bir viski içmek istediğinizde (su ya da buz katmayın) lezzetli bir viski içmiş olursunuz.

 • 27 Ekim 2021 02:16
  2

  listeye iki adet harmanlanmış iskoç viski eklemek isterim:

  1- Teacher's

  2- Cutty Sark

 • 31 Ekim 2021 00:45
  0

  lezzetli bir single malt viski alın ve ayda bir viski almak yerine bu viskiyi 3 ayda bir alın. daha severek içersiniz ve daha da az içmiş olursunuz.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Fiyat Performans Oranı En İyi Viskiler

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.