5.00 / 1 oy

Okullar 31 Ağustos Tarihinde Kesin Açılacak mı?

Okulların pandemi dolayısıyla kapatılmasını ve uzaktan eğitime geçilmesi kararını çok doğru bulmuştum, belki bu sayede yüz binlerce kişiye koronavirüs bulaşmasının önüne geçilmesi başarılmış oldu ama ramazan bayramında sokağa çıkma yasağı varken kurban bayramında hiçbir sınırlama getirilmemesi, insanlara artık sanki salgının sona ermiş olduğu gibi bir his uyandırdı Her gün sosyal medyada tatil yerlerinde tıklım tıkım kalabalıklar içindeki insanların fotoğrafları paylaşılıyor ve doktorlar da vaka sayılarının bir anda çok fazla arttığına ve olası bir ikinci dalganın başlamasına karşı uyarılarda bulunuyorlar. Ama maske takmadığı gibi takan insanlara da halen fiziksel temasta bulunmaya devam eden insanları ben de neredeyse her gün görmeye devam ediyorum.

Korona virüs, halen tedavisi bulunabilmiş bir hastalık değil, dolayısıyla her yaş grubunda tehlikeli olma özelliği devam ediyor. 60-65 yaş üzerindeki kişiler için özellikle ölüm tehlikesi anlamına geldiğini sanırım tekrarlamama gerek yoktur. Okulların 31 Ağustos tarihinde açılmasının gerekliliğini çocukların psikolojilerinin düzelmesi ve çalışmakta olan çocuk aileleri açısından çok iyi anlıyorum ama evden okula giden binlerce çocuğun maskelerini düzenli takamayacakları, olası virüsleri hem birbirlerine hem de evlerindeki büyüklerine taşıyarak bulaştıracaklarını ve hem kendilerini hem de ailelerini tehlikeye atacakları endişem de devam ediyor. Üniversite öğrencilerinin okula gitmeleri ise ülkenin her bir şehrinden herkesin yer değiştirmesi anlamına geliyor ve üniversite personelinden servis görevlisine kadar herkes için çok büyük bir risk. Bütün bu tehlikeler göz önüne elbette alınıyordur ama daha kurban bayramının rakamları bile vaka sayılarına yansımamışken okulların 31 Ağustos 2020 tarihinde açılacağına kesin gözle bakılabilir mi? Kesin bilgiye sahip olmak elbette mümkün değil ama en azından görüşlerinizi dinlemek, okumak isterim.

Nevin.Yavuz

07.08.2020 23:20

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 28 Mart 2022 07:58
    0

    kaçında açıldı hatırlamıyorum ama sonuç olarak açıldı ve bildiğim kadarıyla geri kapanması gibi de bir senaryoya ihtimal verilmiyor artık

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Okullar 31 Ağustos Tarihinde Kesin Açılacak mı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.