5.00 / 1 oy

Kredi Çekip Altın Almayı Düşünüyorum Sizce Uygun Zaman mı?

Altın fiyatlarının her gün %1-2 prim yaptığını dehşetle izliyorum ve hazır halen kredi faizleri düşükken zorunlu bir yatırım yaparak kredi çekip altın almak gibi bir düşüncem var. 3 yıllık vadeli bir borçlanma neticesinde olası iyi senaryoda altın iyi bir prim yaparsa zaten krediyi erken kapatır kar cebe yakışır der çıkarım. En kötü senaryoda ise altın fiyatlarının 3 yıl boyunca bugünkü seviyelerin altında kalacağı bir senaryo olabileceğini hiç sanmıyorum, olsa bile düşük faizle bir nevi yatırım yapmış ve eninde sonunda değerlenecek olan altın madenine yatırım yapmış olacağım için bana makul ve mantıklı bir yatırım seçeneği gibi geliyor. Benzer yatırım senaryolarını hisse senedi, dolar ya da euro gibi araçlarla da gerçeleştirebilirim ama altının son zamanlardaki getiri artışının tesadüf olmadığı inancındayım. Görüş bildirmek ya da kendi yatırım fikirlerini paylaşmak isteyen olursa diye soru açıyorım, yorumlarınızı duymak isterim.

Mustafa.Tekin

26.07.2020 22:44

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 22 Kasım 2020 09:44
    0

    Krediler düşük faizliyken kredi çekmek mantıklı olabilir fakat altın ya da döviz özellikle ekonomisi kırılgan olan ülkelerde oldukça tehlikeli olabiliyor. Terste kalmanız an meselesidir. Fakat siz fazladan param var nasıl değerlendireyim diyorsanız evet sepet mantığı ile faiz düşükken çektiğiniz TL'yi farklı şekillerde değerlendirebilirsiniz. 

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Kredi Çekip Altın Almayı Düşünüyorum Sizce Uygun Zaman mı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.