5.00 / 1 oy

TP-Link Powerline İle Ethernet Aktarımı Yapmak

TP-Link Powerline serisi ürünleri yeni keşfettim ve ürün hakkında bilgi vererek tam aradığı şey bu ürün olup da varlığından hiç haberi olmayan arkadaşlara bilgi vermek amacıyla kısa bir tanıtım yazısı yazmak istedim.

Bir süredir zaten satıştaymış bu ürünler, ben ilk kez TP-Link Powerline TL-PA7017P ürünü ile tanımış oldum ve uzun zamandır bir teknolojinin var olduğuna şaşırmadığımı farkettim. Ürün alıcı ve verici olmak üzere iki parçadan oluşuyor ve çalışma prensibi, evin içindeki kablolu interneti elektrik şebekesi üzerinden evin farklı bir noktasına göndermek. Mesela 3 katlı bir eviniz var ve giriş katında bu cihazın vericisini modemin yanına takıyorsunuz ve alıcısını da en üst kata takıyorsunuz. Ürün en üst kata elektrik şebekesi üzerinden interneti ethernet kablosu ile bağlanabilir şekilde taşımış oluyor. Kendi üzerinde bir priz takabilme yeri olduğu için priz de işgal etmemiş oluyor.

Ürünün fiyatı bana biraz fazla geldi, an itibariyle internette 450 - 500 TL arası fiyatlarda bu ürünü bulabilmek mümkün. Ama kablosuz interneti tekrarlatarak aktarmak yerine çok daha randımanlı bir çözüm olduğu için daha yüksek ping değerlerine sahip bir tekrarlayıcı arayan arkadaşlar herhangi bir kurulum gerektirmeden tak çalıştır prensibindeki bu ürünleri bence mutlaka değerlendirmeliler.

enricos

17.10.2020 15:44

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
TP-Link Powerline İle Ethernet Aktarımı Yapmak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.