5.00 / 1 oy

Creality Ender 3 Pro'da baskıyı Pause yaptıktan sonra yazıcıyı kapatmak

Creality Ender 3 Pro ile 20 saat süren bir baskı almam gerekiyordu ve sabah kalkıp çalıştırdıktan sonra gece yatıncaya kadar yaklaşık %80'i tamamlandı. Ama kalan %20'lik çıktı için yazıcının baskı alma sesleri varken evde uyumak pek mümkün olmadığı için üç seçeneğim vardı.

1. Creality Ender 3 Pro, elektrik kesintisi durumunda elektrik geldiğinde kaldığı yerden baskıya devam edebilme özelliğine sahip, ben de ilk seçenek olarak bir elektrik kesintisi simülasyonu yapmak için cihazın fişini çekmeyi düşündüm.

2. Creality Ender 3 Pro'da çıktıyı durdurma (pause) yapma seçeneği var ama pause yaptıktan sonra baskıya resume diyerek devam etme seçeneği yazıcıyı kapattıktan sonra da çıkar mı bilemediğim için baskıyı pause edip yazıcıyı kapatmama seçeneğine geçtim.

3. Cihaz baskı almazken de açıkken bir miktar gürültü yaptığı için riskli ama olması gereken seçenek benim için buydu, yani baskıyı pause etmek ve printer'ı tamamen kapatmak. Eğer şanslıysam ertesi sabah yazıcıyı tekrar açtığımda resume seçeneği yine çıkardı, çıkmazsa da benim için iyi bir ders olurdu.

Onca filament, zaman ve elektrik harcadıktan sonra en riskli seçim olan pause (durdurma) ve yazıcıyı kapatma seçeneğini seçtim ve ertesi sabah gözümü açar açmaz meraktan printer'ı geri açtım. Eğer resume seçeneği yoksa yarım kalan onca baskı heder olacaktı ama resume seçeneği varsa bu demek oluyor ki 60 saatlik baskıyı bile geceleri cihazı kapatarak ya da filament bittiğinde değiştirerek almaya devam edebilirim. Sonuç olarak resume seçeneği yazıcıyı açar açmaz çıktı, çıkan mesajda da yarım kalan baskıya devam etmek istiyor musunuz minvalinde bir şeyler yazıyordu. Benzer bir durumda siz de baskınızı pause ederek ertesi sabah resume edebilirsiniz, ama aman diyeyim kazara resume işlemine no demeyin, geri dönüşü olmayan bir şekilde yarım kalan baskınıza devam etme şansınızı yok etmiş olursunuz.

cuneytsaglam

27.05.2020 21:49

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Creality Ender 3 Pro'da baskıyı Pause yaptıktan sonra yazıcıyı kapatmak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.