5.00 / 1 oy

Creality Ender 3 Pro'ya Uzaktan Bağlantı Kurmak

Creality Ender 3 Pro kullanıyorum ve hem üç boyutlu çizim konularına, hem de 3 boyutlu tasarımları baskı alma konularına oldukça yeniyim ama araştırmayı seviyorum ve buradan da fırsat buldukça öğrendiklerimi paylaşıyorum. Sosyal medyada OctoPrint yazılımı ile 3d yazıcısına uzaktan bağlanabildiğini söyleyen kişiler gördüğüm için ben de bu konuyu merak ettim. Özellikle cihaz başında olmadığınızda büyük baskıların durumlarını merak ettiğiniz için sürekli layer atlama ya da elektrik kesintisi gibi durumların korkusuyla insan hemen eve dönmek istiyor, ama cihaz başında fazla çalışınca da cihazın sesi artık melodi gibi kafanıza kazınıp rüyalarınıza giriyor :)

Arduino ya da Raspberry pi gibi donanımları Creality Ender 3 Pro'ya bağlayarak ve üzerine OctoPrint gibi bir yazılım atarak normalde uzaktan bağlantı özelliği olmamasına rağmen telefonla kontrol edebilmek (baskının yüzde kaçı tamamlandı, eksen kayması oldu mu ya da elektriklerde kesinti oldu mu gibi) mümkün mü bunu öğrenmek istiyorum.

Edit: Aradığım bilgiyi internetten bulduğum için ilk çözümü direk ben yazıyorum, farklı çözümler için cevaplarınızı beklerim.

Raspberry Pi için OctoPrint'in OctoPi yazılımını kurarak yapabiliyormuşuz, Raspberry Pi zaten internete bağlantı kurma özelliği olan bir board/bilgisayar ve bu board'a da kamera bağlama şansımız da var (eksen kaymalarını kontrol edebilmek için). Cura'dan da marketplace içinde Octoprint connection eklentisi indirilerek bağlantı kurulabiliyormuş.

cuneytsaglam

15.05.2020 10:21

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 16 Mart 2022 14:12
    2

    2 GB'lık raspberry pi 4 fiyatına baktım meraktan, 1.700 TL benim görebildiğim en ucuz fiyat. bu fiyatlara önceden hesaplı bilgisayarlar falan alınırdı. şimdi deneysel uygulamalar için bu miktarlarda paralar verebilmek ne kadar mümkün bilemiyorum

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Creality Ender 3 Pro'ya Uzaktan Bağlantı Kurmak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.