5.00 / 1 oy

Thor'un çekicinin ismi nedir?

Marvel filmlerinde Thor karakterinin kullandığı ve sadece bu çekici kaldırmaya layık olan kişilerin yerinden kaldırabildikleri; diğer kişilerin ise ne kadar güçlü olurlarsa olsunlar yerinden kımıldatamadıkları bu çekicin ismi Mjöllnir'dir (Mjolnir olarak da geçer). Mjöllnir, aynı zamanda Thor tarafından bumerang gibi kullanılabilmektedir, çünkü Thor istediği zaman çekici çağırabildiği için fırlattıktan sonra tekrar çağırarak bumerang gibi kullanabilmektedir bu çekici. Hikaye olarak Excalibur kılıcını da andırmaktadır.

Mjölnir'in aynı zamanda dünyadan Asgrad'a portal açabilme özelliği de vardır. Marvel filmlerinden Thor: Ragnarok'ta mjöllnir, Thor'un kız kardeşi Hela tarafından parçalanır, sonraki filmlerde bir süreliğine yerini Stormbreaker'a bırakır. Stormbreaker ise Thor'un kullandığı baltaya verilen isimdir ve yine süper güçler atfedilmiştir.

bkz: 90'ların En Efsane Çizgi Filmleri

bkz: Yakın dönemin en iyi aksiyon filmleri

bkz: 2020'nin En İyi Korku Filmleri

bkz: 2020'de çıkacak Marvel filmleri ve çıkış tarihleri

bkz: Yüzünüzü Marvel Film Sahnelerine Koyan Telefon Uygulaması Reface

farukeczanesiiiiii

21.02.2021 19:07

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Thor'un çekicinin ismi nedir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.