5.00 / 1 oy

Evdeki kitapları teklif vererek alan online sahaf arıyorum

Evde çok sayıda kitap var, kutulardaki ve raflardaki kitapları döksem en az 200-300 kitap vardır muhtemelen. Çoğu da son 10 yılın kitapları ve hepsi de oldukça temiz durumda. Yakın zamana kadar kitapların güzel bir aksesuar olduklarını düşündüğüm için okuduktan sonra dizmekle ve kendime sergilemekle fazla zaman harcıyordum ama bir kere okuduğum bir kitabı çok nadiren açıp da içindeki bir bilgiye tekrar baktığımı fark ettim ve kitabın bir dekor unsuru olabileceğine ilişkin görüşüm de değişti. Sonuç olarak bu kitapların tümünü satmak istiyorum, ama kazık yemeye de niyetim yok. İhtiyacım olduğundan falan değil, en azından önümdeki birkaç yıl boyunca alacağım kitapları bu kaynaktan finanse etmek bana sürdürebilirlik açısından mantıklı geliyor.

Nadir kitap'ta sadece sahaflar satış yapabiliyormuş, kendim kayıt olup da kitap satamıyorum yani. Zaten bu kadar kitabı teker teker fotoğraflamak, fiyatlamak, listelemek, satmak için mesajlaşmak ve kargolamakla uğraşmak da istemiyorum. Ama eve gelip kitapları topluca alan sahaflar da fiyatları fazlasıyla öldürdükleri için pek tercih etmek istemiyorum. Nasıl olacak derseniz ben bu şekilde evlerden kitap toplayan bir sahaf olsam telefonla kitapların topluca fotoğrafını isterim (tüm kitapların adını ve durumlarını net bir şekilde görebildiğim bir ya da daha fazla kare fotoğraf) ve bu kitapların tümü için de tek seferde bir teklif veririm. Belki ufak da bir pazarlık aşaması olur ama herkes alacağını satacağını başından bildiği için kimseye sürpriz de olmaz mağdur da olunmaz. Eve gidip de 10 edecek kitaba 1 teklif ettikten sonra satan da satmaz sahaf da alamaz ve iki tarafın da zamanına yazık olmuş olur.

Bu bahsettiğim şekilde çalışan ve eve gelmeden uzaktan teklif verebilecek bir sahaf arıyorum, whatsapp, instagram ya da telegram gibi bir mesajlaşma uygulaması üzerinden kitapların fotoğraflarını net bir şekilde gönderebilirim ve en iyi fiyatı veren sahafa da satmak isterim. Böyle bir dijital sahaf ya da online sahaf diyebileceğim türden ikinci el kitap alan ve satan yerler biliyor musunuz?

cerkez70

22.01.2021 16:38

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 15 Mart 2022 02:36
    0

    aslında güzel fikirmiş ama sonra düşününce yerine tekrar koymaya kalksan binlerce lira para vermen gerekir diyorum kendi kendime. çok yer kaplasalar da ve bir çoğunu tekrar açıp okumayacağımı bilsem de nedense kitaplarımdan bir türlü kopamadığımı fark ettim

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Evdeki kitapları teklif vererek alan online sahaf arıyorum

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.