5.00 / 1 oy

Üzerlik yakmak nazarın ve büyülerin etkisini geçirir mi?

Bugün niç beklemediğim bir şekilde okumuş, üst düzey firmalarda çalışmış ve halen de iş hayatının içinde olan sözüne güvenilen ve itibar edilen bir büyüğümden öğrenerek çok şaşırdığım bir uygulamadan bahsedeceğim. Ben bu işlerle pek ilgilenmem, inandığımı söylersem de yalan olur açıkçası. Ama hani bazen birisini her gördüğünüzde işlerinizde bir bozulma olur ya da evinize misafir ettiğiniz birisinin bir eşyanıza ya da size bir bakışını yakalarsınız da kıskançlık ile hasetlik arasında nazar değmesinden korkarsınız ya, işte bu tür hadiselerin (nazar ve beddua gibi) gerçek olduğu; daha da ötesinde daha kötü niyetli insanların kıskandıkları kişilerin hanelerine büyü yaptırdıkları çok sayıda hikaye dinledim ve inanmasam bile tüylerim diken diken oldu. İnsan bir göremediğinden, bir de müdahale edemediğinden korkuyor demek ki. Dualar, özel taşlar ya da ritüeller derken işin içine girmek istemezsiniz yani. Eğer profesyonel derecede bir saldırıya maruz kalmadıysanız evinizde üzerlik ve üzerlik tohumu yakarak bu kötü enerjiyi evinizden ve hanenizdeki bireylerden uzaklaştırmak mümkünmüş. Konuyu soru olarak açmış olsam da doğruluğu ya da yanlışlığı ispatlanabilecek bir konu olmadığı için sadece tedbir olarak bu bilgiyi paylaşmak istedim. Tanımadığınız ve pek güvenmediğiniz insanları evinizde misafir ettikten sonra bir üzerlik ve üzerlik tohumu yakın diyor cezvede. Son zamanlarda başıma gelen talihsiz olaylarla bu bilgiyi gayriihtiyari ilişkilendirdiğim için ben denemesini yacağım ilk fırsatta, bu tür konularla ilgili olanlar varsa yorumlarını duymak isterim.

esrayilmaz

22.05.2020 00:46

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 10 Ağustos 2022 00:14
    2

    varlığı ya da yokluğu kesin olarak ispatlanamayan şeyler için kesinlikten, çözümlerden ve hatta sorunlardan bahsetmek bile çok muallak

  • 10 Ağustos 2022 02:33

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Üzerlik yakmak nazarın ve büyülerin etkisini geçirir mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.