5.00 / 1 oy

Bankalarla pazarlık yapabilecek yatırım miktarı ne kadar olmalıdır?

Çevremde birçok arkadaşım ile birlikte online altın günleri düzenliyoruz. Ama farlı olarak herkes her ay kendi hesabına maaşını alınca durumuna göre 2-3 gram altın alıyor. Bankaların altın fiyatlarındaki makaslara bakınca da çok sayıda kişinin her ay altın satın aldığı düşünülürse belki her ay 1-2 gram altını bankalara komisyon olarak ödüyor olabiliriz.

Bankalar eskiden müşterilerine göre farklı kredi ve birikim faiz oranları verirlerdi. Hem kurumsal müşterilerde, hem de bireysel müşterilerde pazarlık yaparak bu oranlar karşılıklı olarak belirlenirdi. Artık her şeyi internetten yaptığımız için bankaların verdikleri faiz oranlarına peşin olarak tamam deyip geçiyoruz. Peki atıyorum 10 kişi kendi birikim hesabındaki 50-100.000 TL'yi birbirine güvenerek tek bir kişinin hesabında toplasa bankadan daha yüksek bir faiz oranı alamaz mı? Bu faiz oranı, bireysel olarak herkesin birikimi oranında ekstra bir getiri sağlayacağı için sisemdeki herkes için fazladan faiz getirisi anlamına gelmiş oluyor. Sistem derken de yanlış anlaşılmasın, birbirine güvenen birkaç arkadaştan bahsediyorum sadece.

Peki bankaya gitsek, şube müdürü ile görüşüp faiz oranları konusunda pazarlık yapmak istediğimizi söylesek bankanın ilgisini çekecek yatırım tutarı nedir? Mesela bu rakam 500.000 TL midir yoksa en az 2-3 milyon TL midir sizce?

saqopa

13.09.2020 11:34

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Bankalarla pazarlık yapabilecek yatırım miktarı ne kadar olmalıdır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.