5.00 / 1 oy

90'ların En Efsane Çizgi Filmleri

Şimdinin çocukları o zamanlardaki çocuk olma kültürünü anlayamazlar, okuldan gelince çantayı eve bırakır bırakmaz sokağa çıkıp oynamak, hafta sonları çizgi filmler sabah 6'dan 8'e kadar yayınlandıkları için saat kurup erkenden kalkmalar, gün içinde de hugo gibi programları ya da arka arkaya looney toones ve ninja kaplumbağaları izlemek çok farklı bir keyifti. 90'larda çocuk olmak denildiğinde o dönemi çocuk olarak geçirenlerin hissettikleri ve hatırladıkları şeyler onlara çok farklı hissettirdiği için şimdiki çocukları ellerinde tablet ya da telefonla görünce üzülmeleri bence normaldir. Gerçi kendilerinden önceki kuşaklar daha da sosyal ve mahalle kültürü içerisinde büyüdükleri için commodore ve amiga gibi oyun bilgisayarları ile zaman geçirmelerinden dolayı da 90'larda çocuk olan kişilere o dönem tepki gösteriyorlardı ama neyse, en azından biz sensible soccer oynarken bile mahalledeki çocuklar olarak turnuva yapıyorduk :)

Aklıme çocukluğumdan en aklımda kalmış ve özlediğim çizgi filmlerden bir liste yapmak geldi, benim gibi dönemi yaşayan arkadaşlar katı yapmak isterlerse memnun olurum.

1 - Ninja Kaplumbağalar

2 - He-Man ve She-Ra

3 - Taş Devri

4 - Jetgiller

5 - Laff-A-Lympics Olimpiyatları

6 - Örümcek Adam

7 - Transformers

8 - Müfettiş Gadget

9 - Casper

10 - Şirinler

11 - Kaptan Tsubasa

12 - Voltran

13 - Baverly Hills

14 - Red Kit

15 - Maske

16 - Richie Rich

17 - Darkwing Duck

18 - Thundercats

19 - Looney Toones

20 - Tom ve Jerry

21 - Scooby Doo

22 - Hayalet Avcıları

23 - Pokeman

24 - Recess

25 - Hey Arnold

colens-85

12.08.2020 21:30

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
90'ların En Efsane Çizgi Filmleri

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.