5.00 / 1 oy

Tepe flaşı için harici güç kaynağı önerisi

Nikon DSLR makinem ile birlikte Yongnuo YN 685 tepe flaşı kullanıyorum. Evde karantina günlerini fotoğraf çekerek değerlendiriyorum ve havanın kapalı olmasından dolayı gün ışığı yerine yapay ışıkla çalışmam gerekiyor. Ekipman açısından stüdyo ortamına yakın bir ekipman yelpazesine sahibim ama tek problemim elbette pil. Tüm tepe flaşı kullanıcıları iyi bilriler ki tepe flaşlarının en büyük problemleri, çok fazla enerji gerektirdikleri için çok kısa bir sürede içerisindeki pilleri bitirmeleridir. Şarjlı pil kullanıyorum ve ortalama 20-30 fotoğraf çektikten sonra piller artık tükeniyor ve yeniden şarja koymak durumunda kalıyorum. Bu problemi uzun süredir yaşadığım için şarjlı pil stoğum fazla ve bir partiyi şarja koyunca başka bir parti pili tepe flaşına takarak çalışmaya devam edebiliyorum. Ama sürekli tak çıkar ve pillerin şarj olmasını bekle döngüsü motivasyonu düşürüyor ve tepe flaşı kullanmanın daha verimli bir yolu olması gerektiğini düşünüyorum.

Makinenin güç kaynağı olarak kullanması amacıyla bir input bölümü var ama bu prize güç kaynağı bağlamak için hangi harici güç kaynağı uyumludur ve nereden bulunur hiçbir yerde bilgi yok. Bu konuda beni yönlendirebilecek kimse var mı?

yongnuo yn685 power cable

pelin

04.04.2020 16:41

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Tepe flaşı için harici güç kaynağı önerisi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.