5.00 / 1 oy

Aşırı pozlanmış fotoğrafların düzeltilmesi mümkün mü?

Selamlar, DSLR makinem ile bayramda doğada çektiğim fotoğrafları görünce yıkılıp kaldım çünkü hepsi bem beyaza yakın düzeyde aşırı pozlanmış, nasıl bir ayarda hata yaptım emin değilim çünkü ISO 100'de pozometrenin hep 0'a çok yakın olduğu alanlarda fotoğraflar çektim. 1000'den fazla fotoğraf karesi olduğu için silerim gider yeniden çekerim demeye de dilim varmıyor, bunun neden gerçekleşmiş olabileceği ve çözümü varsa bu fotoğrafların nasıl düzeltilebileceği ile ilgili deneyimi olanlar yazabilirlerse çok sevinirim.

cuneytmertayak

13.06.2019 19:52

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 19 Haziran 2019 05:29
    6

    Elinizde ham (raw) fotoğraflarlar var ise lightroom benzeri ham fotoğraf düzenleyicilerinde şansınızı deneyebilirsiniz. Neden derseniz sebebi muhtemelen değiştirdiğiniz pozlama telafi ayarları olabilir. Fotoğrafları çekerken ışık ayarlarını standart olarak tam ortada olarak görmenize rağmen arka planda pozlama telafisi fotoğrafları aşırı aydınlık hale getirmiş olabilir.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Aşırı pozlanmış fotoğrafların düzeltilmesi mümkün mü?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.